اتصال بانک‌ها به مرکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات طی هفته آینده

دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد اتصال بانک‌ها به مرکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات طی هفته آینده دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سایت‌های خارجی خواهد شد. به گزارش تسنیم، ابوالحسن فیروزآبادی با بیان این‌که تلاش می‌شود تا […]

دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد

اتصال بانک‌ها به مرکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات طی هفته آینده

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سایت‌های خارجی خواهد شد.

به گزارش تسنیم، ابوالحسن فیروزآبادی با بیان این‌که تلاش می‌شود تا آخر سال این تعرفه به یک‌چهارم کاهش یابد، اظهار کرد: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با خدمات مشابه خارجی بهتر و بیش‌تر می‌شود.

وی با اشاره به این‌که شبکه مذکور، مستقل و با مدیریت داخلی ارتباطات داخل کشور است، افزود: این شبکه قابل اتصال به شبکه‌های جهانی است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این‌که اقدامات خوبی در حوزه فنی شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است، گفت: نخستین مرکز تبادل داده در ٢٧ اردیبهشت امسال افتتاح شد. ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت بر ثانیه تا آخر خرداد می‌رسد.

رییس مرکز فضای مجازی در این برنامه تلویزیونی با بیان این‌که تا آخر این هفته مراکز تبادل ترافیک شیراز و تبریز هم راه‌اندازی می‌شود گفت: همه عرضه‌کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب این شبکه کار می‌کنند.

 

فیروزآبادی از اتصال همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCP‌ها و دو دانشگاه به این شبکه خبر داد و افزود: امیدواریم تا هفته آینده بانک‌ها هم به این شبکه متصل شوند.