حل معارضات محلی برای بهره‌برداری معادن ضروری است

حل معارضات محلی برای بهره‌برداری معادن ضروری است رییس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: با توجه به اشتغال‌زایی و قرار گرفتن معادن در نقاط دور دست و صعب‌العبور، حل معارضات محلی برای در بهره‌برداری از معادن ضروری است. به گزارش ایسنا، نادعلی اسماعیلی در نشست با امام جمعه شهر یاسوج با بیان این‌که معدن یک […]

حل معارضات محلی برای بهره‌برداری معادن ضروری است

رییس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: با توجه به اشتغال‌زایی و قرار گرفتن معادن در نقاط دور دست و صعب‌العبور، حل معارضات محلی برای در بهره‌برداری از معادن ضروری است.

به گزارش ایسنا، نادعلی اسماعیلی در نشست با امام جمعه شهر یاسوج با بیان این‌که معدن یک مزیت برای کشور است، افزود: سازمان نظام مهندسی، سازمانی فنی و علمی است که بر مبنای قانون و از سال ۱۳۸۱ تشکیل شده است.

وی مهم‌ترین رسالت سازمان نظام مهندسی معدن را توسعه بهره‌وری از مواد معدنی، جلوگیری از برداشت غیره اصولی معادن، افزایش توانایی علمی و فنی و تعامل میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجموعه‌های صنفی و مهندسی فعال در حوزه معدن دانست.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن خاطرنشان‌کرد: در دوران تحریم یکی از بخش‌هایی که وظایف خود را به خوبی انجام داد بخش معدن بود، چرا که صنایع کشور مولد و دسترسی به مواد اولیه معدنی و کار‌ها انجام می‌شد.

اسماعیلی تصریح‌کرد: زمانی که معادن فعال باشند و خوراک مورد نیاز کارخانجات و صنایع تأمین شود وابستگی به خارج کاهش خواهد یافت و به عنوان یک مزیت در درون کشور گامی مهم در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

وی با اشاره به نقش معدن در ایجاد اشتغال‌زایی و با توجه به قرار گرفتن معادن در نقاط دوردست و صعب‌العبور اضافه کرد: باید همکاری لازم انجام و معارضات محلی به حداقل برسد و زمینه‌های جذب سرمایه‌گذار به نقاط محروم و با پتانسیل فراهم شود.