افزایش تولید کنسانتره،‌ اند و کاتد مس در دو ماه اول سال

افزایش تولید کنسانتره،‌ اند و کاتد مس در دو ماه اول سال میزان تولید کنسانتره مس در کشور طی دو ماهه نخست سال جاری، ۳۱ درصد افزایش یافت. این در حالی است که تولید ‌اند وکاتد مس نیز در این مدت افزایش یافته است. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل ازروابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن […]

افزایش تولید کنسانتره،‌ اند و کاتد مس در دو ماه اول سال

میزان تولید کنسانتره مس در کشور طی دو ماهه نخست سال جاری، ۳۱ درصد افزایش یافت. این در حالی است که تولید ‌اند وکاتد مس نیز در این مدت افزایش یافته است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل ازروابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان ادیبهشت‌ماه، ۱۸۴ هزار و ۹۲۰ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۱ هزار و ۲۴۹ تن بود.

 همچنین میزان تولید این ماده معدنی در اردیبهشت ماه، ۹۱ هزار و ۲۴۲ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۷۳ هزار و ۳۸۲ تن)، ۲۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت‌ماه جاری، مجتمع‌های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۳۹ هزار و ۹۶۴ تن «مس آند» تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۳۶ هزار و ۵۹۴ تن)، ۹ درصد رشد نشان می‌دهد. این شرکت‌ها در اردیبهشت ماه، ۱۸ هزار و ۷۸۵ تن «مس آند» تولید کردند. میزان تولید «مس کاتد» مجتمع‌های مذکور با ۱۸ درصد افزایش در اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به اردیبهشت ۹۳ (۱۳ هزار و ۷۷۶ تن)، به ۱۶ هزار و ۲۶۶ تن رسید. میزان تولید این محصول طی دو ماهه امسال، ۲۹ هزار و ۷۱۵ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۲۸ هزار و ۲۷۴ تن)، ۵ درصد افزایش یافت.

رشد تولید مولیبدن

همچنین طی دو ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۹۱۹ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۱۹۶ تن «مولیبدن» تولید کرد اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب ۱۵ درصد و ۱۲۰ درصد رشد داشت.

۳ مجتمع مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی دو ماهه امسال، ۸ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۵۰۴ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۶ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۴۴۰ تن بود که نشان‌دهنده افزایش ۲۸ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در اردیبهشت‌ماه با ۲۶ درصد رشد نسبت مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۷۳۰ تن)، به ۴ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۴۰۴ تن رسید.