مراقب دانلود ادعیه‌های رمضان باشید

هشدار به کاربران فضای مجازی مراقب دانلود ادعیه‌های رمضان باشید رییس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به این‌که در ماه مبارک رمضان شاهد افزایش سایت‌های فعال در حوزه ارایه ادعیه، نواهای رمضان، اپلیکیشن‌های مذهبی و… خواهیم بود، از هموطنان خواست مراقب منابع غیرمعتبر باشند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا […]

هشدار به کاربران فضای مجازی

مراقب دانلود ادعیه‌های رمضان باشید

رییس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به این‌که در ماه مبارک رمضان شاهد افزایش سایت‌های فعال در حوزه ارایه ادعیه، نواهای رمضان، اپلیکیشن‌های مذهبی و… خواهیم بود، از هموطنان خواست مراقب منابع غیرمعتبر باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا آذردرخش ضمن تبریک ماه رمضان در تشریح این خبر گفت: متأسفانه برخی از مجرمان سایبری با سوءاستفاده از مناسبت‌های مختلف و به خصوص مناسبت‌های مذهبی به دنبال برانگیختن احساسات هموطنان و در نهایت سوءاستفاده از آنان است.

وی گفت: یکی از اقدامات مجرمانه این افراد ارایه فایل‌ها و ادعیه‌های مذهبی برای دانلود می‌باشد که گا‌هی برخی از آن‌ها آلوده به بدافزار بوده و به محض دانلود به سیستم قربانی نفوذ کرده و به دنبال عملی کردن اهداف طراح است.

این مقام مسؤول افزود: بنابراین هموطنان عزیز باید نسبت به دریافت فایل‌ها از منابع نامعتبر دقت لازم را داشته باشند و در هنگام نصب این گونه نرم‌افزار‌ها از دادن مجوز دسترسی‌های مشکوک خودداری کنند.

وی افزود: برخی از نرم‌افزار‌ها در هنگام نصب از کاربر درخواست می‌کنند تا برخی از مجوزها(از قبیل دسترسی به دفترچه تلفن، پیامک‌ها، تماس‌های تلفنی و…) را به نرم افزار بدهد. با کمی دقت می‌توان متوجه شد که این مجوز‌ها هیچ ارتباطی به نوع فعالیت نرم افزار ندارد. لذا از نصب این گونه نرم‌افزار‌ها خودداری کنید.

این مقام مسؤول افزود: برخی دیگر از این سایت‌ها اقدام به دریافت وجه در قبال ارایه خدمات می‌کنند. خدماتی که یا ارایه نمی‌شود و یا با هدف کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز صورت می‌گیرد.

 

رییس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تأکید کرد: کاربران عزیز در هنگام پرداخت وجوهات مورد نظر مراقب سایت‌های جعلی فیشینگ باشند. مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند. لذا دقت در آدرس سایت بسیار مهم بوده و دقت داشته باشند تمامی سایت‌های معتبر و مهم در فرم ورود اطلاعات خود از پروتکل HTTPS استفاده می‌کنند.