هت‌تریک قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران

هت‌تریک قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی نفسگیر مقابل روسیه موفق شد برای سومین بار متوالی در خاک آمریکا قهرمان جام‌جهانی شود. به گزارش ایسنا، در دیدار فینال جام جهانی کشتی آزاد دو تیم ایران و روسیه به مصاف هم رفتند که در پایان ایران با برتری ۵ […]

هت‌تریک قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران

تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی نفسگیر مقابل روسیه موفق شد برای سومین بار متوالی در خاک آمریکا قهرمان جام‌جهانی شود.

به گزارش ایسنا، در دیدار فینال جام جهانی کشتی آزاد دو تیم ایران و روسیه به مصاف هم رفتند که در پایان ایران با برتری ۵ بر ۳ موفق شد برای هفتمین مرتبه و برای پنجمین بار پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

این قهرمانی همچنین سومین قهرمانی پیاپی تیم ملی کشتی آزاد ایران و این بار در خاک آمریکا بود.

نتایج دیدارهای انفرادی مصاف ایران و روسیه در دیدار فینال به ترتیب زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۳ (برنده)- حاجی مراد رشیداف ۳

رحیمی دارنده مدال طلای جهان در دیدار فینال به مصاف رشیداف دارنده مدال طلای اروپا رفت و در پایان وقت نخست دو بر یک نتیجه را واگذار کرد. در وقت دوم رحیمی دو امتیاز از حریف گرفت و موفق به کسب پیروزی شد. نتیجه این مسابقه ۳ بر ۳ شد و رحیمی به دلیل گرفتن امتیاز آخر برنده شد.

وزن ۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل‌پور ۱۲- ویکتور راسادین ۶

وقت اول این مبارزه با نتیجه دو بر صفر به سود حریف روس به پایان رسید. با آغاز وقت دوم راسادین موفق شد اسماعیل‌پور را در خاک بنشاند و دو امتیاز دیگر نیز بگیرد اما در ادامه اسماعیل‌پور در حالیکه حریف روس از او زیرگیری کرده بود کنده او را بالا آورد و دو امتیاز از آن خود کرد. مربیان روس به این تصمیم داور اعتراض کردند که پس از بررسی فیلم مسابقه اعتراض آن‌‌ها رد شد و اسماعیل‌پور یک امتیاز نیز گرفت تا نتیجه ۴ بر ۳ به سود راسادین شود.

در ادامه نیز اسماعیل‌پور دارنده مدال نقره و برنز جهان در حالی که حریف روس نایی برای مبارزه نداشت، بسیار خوب ظاهر شد و ۸ امتیاز گرفت و دو امتیاز نیز به حریف خود داد تا در نهایت اسماعیل پور ۱۲ بر ۶ به برتری برسد و دومین برد نصیب ایران شود.

وزن ۶۵ کیلوگرم: میثم نصیری یک – ماگومد قربان علی‌یف ۴

میثم نصیری دانرده مدال طلای آسیا در دیدار فینال جام جهانی به مصاف ماگومدقربانع‌لی‌یف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا رفت. کار دو کشتی‌گیر در پایان تایم نخست ۳ بر یک به سود حریف روس به پایان رسید. با آغاز وقت دوم نیز نصیری نتوانست کاری از پیش ببرد و بار‌ها در رسیدن به پاهای حریف ناکام ماند و به در بسته خورد. حریف روس نیز یک امتیاز گرفت تا در نهایت ۴ بر یک به برتری برسد و اولین پیروزی روسیه را رقم بزند.

وزن ۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین‌خانی ۱۰ – خلیل امین‌اف ‌یک

حسین‌خانی دارنده مدال طلای آسیا که دو شکست را پیش از این مقابل حریفان خود از آذربایجان و آمریکا تجربه کرده بود در این دیدار نیز با صلاحدید خادم بار دیگر به میدان رفت و در پایان وقت نخست موفق شد دو بر صفر به برتری برسد.

در وقت دوم نیز حسین‌خانی حریف خود را در خاک نشاند و دو مرتبه نیز فن فیتیله‌پیچ را بر روی وی اجرا کرد تا ۸ بر یک از حریف پیش بیفتد. در ادامه نیز حسین‌خانی بار دیگر حریف را در خاک نشاند و حساب ۱۰ بر یک به سود وی شد و به این ترتیب سومین برد برای ایران به دست آمد.

وزن ۷۴ کیلوگرم: حسن یزدانی ۱۴ – ختیک تسابولوف ۴

یزدانی چهره هجومی و جنگنده کشتی ایران و دارنده مدال نقره بزرگسالان جهان در دیداری حساس مقابل ختیک تسابولوف دارنده مدال طلای جهان از روسیه رفت. یزدانی مقابل حریف نامدار خود مانند همیشه نترس و جنگنده ظاهر شد و موفق شد وقت نخست را ۶ بر دو به سود خود به پایان برساند.

با آغاز وقت دوم تسابولوف برای جبران به روی تشک آمد اما نتوانست مقابل یزدانی کاری از پیش ببرد و یزدانی در مدت زمان ۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه ۱۴ بر ۴ مقابل حریف نامدار روس به برتری رسید.

وزن ۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی ۳ – شامیل کودیا ماگمودف ۶

کریمی دارنده مدال برنز جهان که تا اینجای کار د. باخت ناامیدکننده مقابل حریفان آذربایجان و آمریکا متحمل شده بود در این مبارزه به مصاف ماگمدوف دارنده مدال طلای اروپا رفت و در حالیکه می‌توانست با پیروزی مقابل حریف قهرمانی زودهنگام جام جهانی را به نام ایران بزند اما مانند مبارزه‌های قبلی هیچ نشانی از جنگندگی گذشته نداشت و در پایان وقت نخست ۴ بر صفر نتیجه را واگذار کرد.

کریمی با آغاز وقت دوم بلافاصله حریف را در خاک نشاند و یک بار نیز در خاک حریف نشست تا نتیجه ۶ بر دو به سود حریف روس شود. کریمی تا پایان مبارزه یک امتیاز دیگر گرفت تا در نهایت ۶ بر ۳ بازنده شود.

وزن ۹۷ کیلوگرم: امیر محمدی ۳ – عبدالسلام گادیسوف ۱۰

محمدی پس از پیروزی مقتدرانه مقابل حریف هندی در این رقابت‌‌ها و به دنبال نتایج ضعیف عباس‌طحان بار دیگر توسط خادم به میدان فرستاده شد تا مقابل گادیسوف با تجربه و دارنده مدال طلای جهان به روی تشک برود.

محمدی در وقت نخست بار‌ها برای زیرگیری از حریف نامدار خود اقدام کرد اما نتوانست کاری از پیش ببرد و در مقابل ۴ امتیاز نیز به گادیسوف داد. در ۳ دقیقه دوم محمدی موفق شد حریف را بالاخره در خاک بنشاند و دو امتیاز از حریف خسته خود گرفت.

در حالیکه محمدی می‌توانست از خستگی حریف با تجربه خود استفاده کند اما ۶ امتیاز دیگر به گادیسوف داد تا حساب کار در نهایت ۱۰ بر ۳ به سود گادیسوف شود و کار برای تعیین قهرمان به دیدار آخر کشیده شود.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی ۳ – مرادین خوشخوف ۲

کمیل قاسمی دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان در این مبارزه حساس برای تعیین تیم قهرمان به مصاف مرادین خوشخوف دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال اروپا رفت و در وقت نخست با استفاده از تجربه خود موفق شد یک بر صفر به برتری برسد.

 

قاسمی که عملکرد متوسطی در این رقابت‌‌ها داشت در ادامه این مبارزه دو امتیاز از دست داد تا نتیجه دو بر یک به سود حریف شود. قاسمی سپس موفق شد حریف را در خاک بنشاند تا ۳ بر دو جلو بیفتد و با همین نتیجه ضمن پیروزی قهرمانی را به نام ایران ثبت کند.