رشد ارزش دلار، قیمت نفت را کاهش داد

رشد ارزش دلار، قیمت نفت را کاهش داد تقویت ارزش دلار و نگرانی درباره وضعیت اقتصادی کشورهای آسیایی روند افزایشی قیمت نفت را متوقف و قیمت‌ها را به محدوده بشکه‌ای ۵۰ دلار بازگردانده است. به گزارش ایرنا، روند افزایشی قیمت نفت در هفته گذشته به دلیل تحولات نیجریه و نگرانی از کاهش عرضه به بالا‌ترین […]

رشد ارزش دلار، قیمت نفت را کاهش داد

تقویت ارزش دلار و نگرانی درباره وضعیت اقتصادی کشورهای آسیایی روند افزایشی قیمت نفت را متوقف و قیمت‌ها را به محدوده بشکه‌ای ۵۰ دلار بازگردانده است.

به گزارش ایرنا، روند افزایشی قیمت نفت در هفته گذشته به دلیل تحولات نیجریه و نگرانی از کاهش عرضه به بالا‌ترین میزان در ماه‌های اخیر رسید و باعث خوش بینی نسبت به بهبود شرایط بازار شد.

قیمت نفت برنت در هشتم ژوئن (۱۹ خردادماه) با رشد ۲٫۰۸ درصدی بیش‌ترین میزان افزایش قیمت در هفته‌های پیش از آن را ثبت کرده و بشکه‌ای ۵۲ دلارو ۵۱ سنت به فروش رفت.

اما روند قیمت‌ها، به تدریج دچار افت شده و حتی تمایل خود را برای حرکت به زیر بشکه‌ای ۵۰ دلار نشان داد. در نهایت پس از چند روز مقاومت، قیمت نفت برنت در ساعت‌های آغازین دوشنبه به زیر بشکه‌ای ۵۰ دلار سقوط و قیمت بشکه‌ای ۴۹ دلار و ٨٩ سنت را ثبت کرد، اما با اندکی رشد دوباره به بالای ۵۰ دلار بازگشت.

بر اساس گزارش پایگاه خبری اینوستینگ(Investing)، قیمت نفت برنت در ساعت ۵ و ۳۵ دقیقه معاملات دیروز به وقت گرینویچ بشکه‌ای ۵۰ دلار و ۹ سنت به فروش رسید.

در جریان معاملات روز گذشته نیز قیمت نفت خام آمریکا نیز بشکه‌ای ۴۸ دلار و ۵۷ سنت داد و ستد می‌شود.

به نظر کارشناسان، تقویت ارزش دلار در روزهای اخیر، دلیل اصلی کاهش قیمت نفت است، همچنین نگرانی درباره وضعیت اقتصادی کشورهای آسیایی نیز عامل دیگر کاهش قیمت‌ها به شمار می‌رود.

 

به گزارش رویترز، بانک ای.ان.زد (ANZ) استرالیا اعلام کرد افت شدید ریسک‌پذیری از یک سو و رشد ارزش دلار در آمریکا از سوی دیگر، مهم‌ترین دلایل افت قیمت نفت به شمار می‌آیند.