آغاز پرداخت بدهی ۲۸۰ میلیون دلاری ایران به یک شرکت هندی

آغاز پرداخت بدهی ۲۸۰ میلیون دلاری ایران به یک شرکت هندی شرکت هندی آبان آفشور اعلام کرد دریافت طلب‌های خود از ایران را آغاز کرده و امیدوار است به زودی همه ۲۸۰ میلیون دلار طلب خود از ایران را وصول کند. به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری بیزینس استاندارد، با کاهش تحریم‌ها علیه […]

آغاز پرداخت بدهی ۲۸۰ میلیون دلاری ایران به یک شرکت هندی

شرکت هندی آبان آفشور اعلام کرد دریافت طلب‌های خود از ایران را آغاز کرده و امیدوار است به زودی همه ۲۸۰ میلیون دلار طلب خود از ایران را وصول کند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری بیزینس استاندارد، با کاهش تحریم‌ها علیه ایران، شرکت هندی آبان آفشور گفته که دریافت طلب‌های خود از این کشور را آغاز کرده و امیدوار است ۲۸۰ میلیون دلار طلب خود را وصول کند.

هرچند هنوز کانال‌های بانکی همکاری با ایران به‌طور کامل گشایش نیافته، اما به گفته مقامات این شرکت نشانه‌های خوبی از گشایش کانال‌های بانکی در آینده نزدیک مشاهده می‌شود. شرکت آبان آفشور در زمینه ارایه خدمات حفاری و ارایه خدمات پشتیبانی به شرکت‌های فعال در زمینه تولید و اکتشاف نفت در فراساحل فعالیت دارد.

اس سرینیواسان، معاون رییس شرکت آفشور گفت، طلب شرکت از ایران ۲۸۰ میلیون دلار بوده است.

وی افزود: همان‌طور که می‌دانید تحریم‌ها به کندی دارد کاهش می‌یابد بنابراین ما شروع به دریافت (بدهی‌هایمان از ایران) کرده‌ایم. در فاصله ماه آوریل تاکنون، ما حدود ۴۵ میلیون دلار دریافت کرده‌ایم. هرچند کانال‌های بانکی هنوز به‌طور کامل گشایش نیافته‌اند، اما نشانه خوبی دیده می‌شود از این‌که وضعیت در ماه‌های آینده بهبود خواهد یافت.‌

وی گفت: شرکت آبان حدود ۱۵ درصد از طلب خود را در طی یک ماه و نیم وصول کرده است. این شرکت شروع به مذاکره با دولت ایران کرده تا بتواند با انعقاد قراردادهای بیش‌تر سکوهای نفتی خود را به آب‌های ایران ارسال دارد.

شرکت آبان با شرکت‌های مختلف ایرانی از جمله چند شرکت تابعه شرکت ملی نفت ایران که مشتری آبان بوده‌اند در حال مذاکره است. از زمانی که این شرکت قراردادهای خود را با طرف‌های ایرانی در زمینه دیپ دریلر ۲ و دیپ دریلر ۴ به اتمام رسانده، هیچ پروژه دیگری را در ایران در اختیار نداشته است. اما پس از مذاکرات اخیر، شرکت آبان آفشور مجدداً این سکو‌ها را برقرار کرده است.

پیش‌تر شرکت آبان آفشور اعلام کرده بود که لغو تحریم‌های ایران، این امکان را به این شرکت خواهد داد تا سکوهای نفتی خود را به این آب‌های این کشور ارسال کند و حق‌العمل بیمه‌ای را افزایش دهد.

اگر هزینه بیمه که حدود ۹ درصد از هزینه‌های جاری قرارداد است کاهش یابد، به شرکت کمک می‌کند تا سود خود را افزایش دهد. همچنین انتظار می‌رود لغو تحریم‌های ایران تقاضای جهانی برای سکوهای جک آپ را افزایش دهد.

۰۰۰۰۰