«تراورتن» محلات از برندهای مطرح دنیا

«تراورتن» محلات از برندهای مطرح دنیا مدیر کل دفتر نظارتی امور معادن وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: سنگ تراورتن شهرستان محلات امروز یکی از برندهای مطرح تراورتن دنیا به حساب می‌آید. به گزارش ایسنا، عباسعلی ایروانی ‌از معادن عباس‌آباد و باقرآباد و حاجی‌آباد شهرستان محلات بازدید کردند و از نزدیک روند مونیتورینگ، حمل بار […]

«تراورتن» محلات از برندهای مطرح دنیا

مدیر کل دفتر نظارتی امور معادن وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: سنگ تراورتن شهرستان محلات امروز یکی از برندهای مطرح تراورتن دنیا به حساب می‌آید.

به گزارش ایسنا، عباسعلی ایروانی ‌از معادن عباس‌آباد و باقرآباد و حاجی‌آباد شهرستان محلات بازدید کردند و از نزدیک روند مونیتورینگ، حمل بار و نحوه استخراج و تولید در این معادن را مشاهده کرده و دستورات لازم در خصوص رعایت ایمنی و بهداشت و قوانین زیست‌محیطی را به معدنکاران گوشزد کرد.

در این بازدید‌ها که با همراهی معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان محلات و هیأت مدیره انجمن معدنکاران استان مرکزی و جمعی از معدنکاران منطقه حضور داشتند، ایروانی ضمن تبیین خط‌مشی‌های وزارت متبوع، خط قرمزهای این وزارتخانه در حوزه معادن، استخراج و حمل بار را توضیح داد.

ایروانی در حاشیه این بازدید به معدنکاران هشدار داد که از هرگونه حمل مواد معدنی بدون مجوز و حواله بارگیری به شدت پرهیز کنند، زیرا هم حقوق دولت پایمال می‌شود و هم باعث اعمال مواد و مجازات‌های قانون معادن خواهند شد.

مدیر کل دفتر نظارتی امور معادن وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: معادن شهرستان محلات امروز یکی از برندهای مطرح تراورتن دنیا به حساب می‌آید. سنگ تراورتن محلات شهرت جهانی دارد و همه هدف وزارتخانه و معدنکاران با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید عینیت بخشیدن به شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باشد تا با کمک بخش دولتی و خصوصی از رکود حاضر خارج شده و گام در جهت توسعه صادرات غیرنفتی که مد نظر ایشان است، ‌برداریم.

 

در حاشیه این بازدید معدنکاران مشکلات عمده خود را با مدیر کل دفتر نظارتی امور معادن وزارت صنعت معدن و تجارت مطرح کردند و وی نیز دستورات لازم را جهت مرتفع کردن مشکلات خطاب به معاونت معدنی سازمان و رییس اداره صنعت معدن و تجارت محلات صادر کرد و خواستار تسریع در امور قانونی معدنکاران شد.