۲۰۰۰ برابر صادرات، موبایل وارد کردیم!

  آمار رسمی تعرفه‌های وارداتی و صادراتی طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که واردات گوشی تلفن همراه حدود ۲۰۰۰ برابر صادرات آن بوده است. به گزارش تسنیم، آمار رسمی صادرات طی ۱۰ ماه نخست سال جاری توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر شده که در لیست تعرفه‌های صادراتی ردیف‌هایی به گوشی تلفن […]

 

آمار رسمی تعرفه‌های وارداتی و صادراتی طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که واردات گوشی تلفن همراه حدود ۲۰۰۰ برابر صادرات آن بوده است.

به گزارش تسنیم، آمار رسمی صادرات طی ۱۰ ماه نخست سال جاری توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر شده که در لیست تعرفه‌های صادراتی ردیف‌هایی به گوشی تلفن همراه، سایر تلفن‌ها و دیسک فشرده لیزری یکبار قابل ضبط اختصاص یافته است.

براساس اطلاعات موجود و مقدماتی، طی ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری صادرات ۸۰۰ کیلوگرم گوشی تلفن همراه و ۷۵ کیلوگرم تلفن به غیر از موبایل برای کشور ثبت شده است.

علاوه بر این دو قلم، ۱۳۵۷۱۹ کیلوگرم دیسک فشرده لیزری یکبار قابل ضبط CD/R و DVD/R نیز صادرات داشته‌ایم که مجموع ارزش ریالی آن ۲۰ میلیارد و ۸۷۸ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۴۶۲ می‌شود.

صادرات گوشی تلفن همراه نیز ۹۵ هزار و ۸۹۵ دلار، ارزآوری برای کشور داشته است.

مجموع صادرات سایر تلفن‌هایی که درشبکه‌های سیستم کار می‌کنند به جز تلفن همراه نیز ۷۲۰ دلار یا به عبارتی دو میلیون و ۱۱۳ هزار و ۹۲۰ تومان ثبت شده است.

پیش از این میزان واردات گوشی تلفن همراه به کشور طی بازه زمانی مذکور توسط تسنیم منتشر و در آن اشاره شد که ۴۶۹,۳۸۷ کیلوگرم گوشی به ارزش ۱۸۸ میلیون دلار وارد کشور شد.

 

با این حساب می‌توان به این نتیجه رسید که واردات گوشی تلفن همراه به کشور حدود ۲۰۰۰ برابر صادرات طی ۱۰ ماه نخست سال جاری بوده است.