تصویب تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی، گامی برای اجرایی‌شدن قانون

شهریاری مطرح کرد تصویب تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی، گامی برای اجرایی‌شدن قانون نماینده مردم زاهدان در مجلس بر ضرورت ورود شورای عالی بیمه برای اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تأکید و تصریح کرد: اگر قانون مذکور در هیأت دولت تصویب شود، می‌توان امید به تزریق اعتبار داشت. به گزارش خانه ملت، حسینعلی‌شهریاری […]

شهریاری مطرح کرد

تصویب تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی، گامی برای اجرایی‌شدن قانون

نماینده مردم زاهدان در مجلس بر ضرورت ورود شورای عالی بیمه برای اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تأکید و تصریح کرد: اگر قانون مذکور در هیأت دولت تصویب شود، می‌توان امید به تزریق اعتبار داشت.

به گزارش خانه ملت، حسینعلی‌شهریاری درباره اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر ناتوانی این وزارتخانه در اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، گفت: این قانون ۹ سال است که تصویب شده اما به دلیل عدم تزریق اعتبار به وزارت بهداشت اجرایی نشده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید در شورای عالی بیمه قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تصویب شده تا در نهایت در هیأت دولت نیز مورد بررسی و تأیید قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در صورتی که قانون مذکور در هیأت دولت تصویب شود، می‌توان امید به تزریق اعتبار داشت؛ موضوعی که متأسفانه در این ۹ سال عملیاتی نشده است.

وی با بیان این‌که عدم اجرای این قانون موجب نارضایتی پرستاران شده است، افزود: پرستاران بار‌ها نسبت به این تبعیض‌ها ناراضی بوده‌اند و عنوان می‌کنند که در طرح تحول سلامت حقوق آن‌ها تضییع شده درحالی که وزارت بهداشت اعتباری برای اجرای این قانون ندارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: ما بار‌ها این موضوع را در مجلس نهم پیگیری کردیم اما بی‌نتیجه بوده است، چراکه وزارت بهداشت اعتباری برای اجرای آن ندارد اما بدون شک در مجلس دهم قصد داریم تا به صورت ویژه این موضوع را پیگیری کرده تا قانون مذکور بعد از ۹ سال اجرایی شود.

 

پیش از این وزیر بهداشت از عدم اختصاص اعتبار برای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری انتقاد کرد.