شورای نگهبان با معافیت‌های سربازی مخالفت نکرده

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی شورای نگهبان با معافیت‌های سربازی مخالفت نکرده نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این‌که شورای نگهبان با معافیت‌های سربازی مخالفت نکرده است، گفت: اضافه شدن حدود ۳۰ ماده به لایحه احکام دائمی شدن برنامه‌های توسعه مورد مخالفت شورای نگهبان قرار گرفته است. غلامعلی‌جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره برخی خبر‌ها مبنی بر […]

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی

شورای نگهبان با معافیت‌های سربازی مخالفت نکرده

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این‌که شورای نگهبان با معافیت‌های سربازی مخالفت نکرده است، گفت: اضافه شدن حدود ۳۰ ماده به لایحه احکام دائمی شدن برنامه‌های توسعه مورد مخالفت شورای نگهبان قرار گرفته است.

غلامعلی‌جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره برخی خبر‌ها مبنی بر مخالفت شورای نگهبان با معافیت سربازی در لایحه دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه، گفت: شورای نگهبان مخالفتی نسبت به معافیت سربازی نداشته بلکه اظهارنظر این شورا در مورد کل لایحه مذکور است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مخالفت شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی شدن برنامه‌های توسعه بسیار درست است زیرا زمانی که دولت لایحه را به مجلس تقدیم کرد این لایحه دارای ۵۰ ماده بود اما در زمان بررسی آن در مجلس این مواد به ۸۰ رسید.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: نمایندگان اغلب می‌توانند بین ۳ تا ۵ درصد از لوایحی که از سوی دولت به مجلس ارایه می‌شود را تغییر دهند و این اضافه کردن ۳۰ ماده در لایحه مذکور باعث شده تا این لایحه ماهیت خود را از دست بدهد لذا به نظر می‌رسد شورای نگهبان ایراد درستی به آن گرفته است.

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی یادآور شد: زمانی که لایحه دستخوش تغییرات زیادی شود مفهوم خود را از دست می‌دهد و لذا شبیه طرحی می‌شود که از سوی نمایندگان درحال بررسی است.

وی افزود: شورای نگهبان به صورت موضوعی مخالفتی در مواد لایحه مذکور نداشته و ایراد این شورا به کلیت لایحه است حال در نظر داریم نشستی را با دولت برگزار کنیم تا تغییراتی که مجلس در لایحه مذکور انجام داده از سوی دولت در قالب لایحه دیگر تقدیم مجلس شود که همه مواد آن مورد تأیید قرار گیرد.

 

به گزارش خانه ملت، پیش از این برخی از رسانه‌ها از مخالفت شورای نگهبان نسبت به معافیت‌های سربازی در لایحه دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه خبر داده بودند.