رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت تنها از مسیر توسعه صنعت میسر می‌شود

کرم‌پور‌حقیقی در صحن علنی مجلس رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت تنها از مسیر توسعه صنعت میسر می‌شود نماینده فیروزآباد در مجلس با بیان این‌که صنعت نفت با ۱۰۰ سال قدمت تاریخی به عنوان پشتوانه اصلی اقتصاد ملی، نتوانسته اقتصادی توسعه‌یافته برای ایران به وجود آورد، گفت: رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت تنها از […]

کرم‌پور‌حقیقی در صحن علنی مجلس

رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت تنها از مسیر توسعه صنعت میسر می‌شود

نماینده فیروزآباد در مجلس با بیان این‌که صنعت نفت با ۱۰۰ سال قدمت تاریخی به عنوان پشتوانه اصلی اقتصاد ملی، نتوانسته اقتصادی توسعه‌یافته برای ایران به وجود آورد، گفت: رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت تنها از مسیر توسعه صنعت میسر می‌شود.

به گزارش فارس، کوروش کرم‌پورحقیقی، نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی دیروز پارلمان، طی سخنانی پس از اظهارات بیژن‌زنگنه، وزیر نفت، اظهار داشت: صنعت نفت ایران با ۱۰۰ سال قدمت تاریخی به عنوان پشتوانه اصلی اقتصاد ملی، تاکنون نتوانسته اقتصادی توسعه‌یافته و شکوفا برای ایران به وجود آورد.

وی افزود: علی‌رغم تأکیدات مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت‌های مختلف، وابستگی اقتصاد تک محصولی واقعیت دارد، رهایی از این وابستگی جز از مسیر توسعه صنعت میسر نمی‌شود.

کرم‌پور در ادامه تأکید کرد: در همین راستا دولت سکانداری این وزارتخانه راهبردی را به فردی مجرب و کارکشته سپرده است به گونه‌ای که علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، شاهد موفقیت‌های گسترده این وزارتخانه بوده‌ایم و این تمام ظرفیت صنعت نفت برای توسعه اقتصاد ملی نیست.

به گفته وی، باید رابطه شفاف و متعهدانه میان مجلس و وزارت نفت برقرار شود، اقدامات جدی وزارت نفت در بخش بالادستی در شرکت ملی نفت ایران از جمله اصلاح ساختار و قراردادهای جدید نفتی برای توسعه میادین جدید، از جمله اقدامات اخیر وزارت نفت است که باید مورد حمایت قرار گیرد.

کرم‌پور حقیقی در پایان خاطرنشان کرد: حوزه انتخابیه اینجانب (فیروزآباد) با تولید روزانه ۴۰ میلیون متر مکعب گاز باید از حداقل مواهب جانبی این صنعت برخوردار شود اما متأسفانه نرخ بیکاری در حوزه انتخابیه‌ام ۳۰ درصد است و می‌طلبد وزارت نفت به این منطقه توجه ویژه‌ای داشته باشد.