برچیده شدن بساط دامپینگ در ارایه خدمات اینترنت نامحدود

عضو نظام صنفی رایانه‌ای تهران خبر داد برچیده شدن بساط دامپینگ در ارایه خدمات اینترنت نامحدود علی توسلی با اشاره به ادامه تغییرات تعرفه اینترنت در کشور از تعیین تعرفه اینترنت نامحدود و اصلاح تعرفه‌گذاری فعلی توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد. عضو کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌ای تهران در گفت‌وگو با فارس اظهار […]

عضو نظام صنفی رایانه‌ای تهران خبر داد

برچیده شدن بساط دامپینگ در ارایه خدمات اینترنت نامحدود

علی توسلی با اشاره به ادامه تغییرات تعرفه اینترنت در کشور از تعیین تعرفه اینترنت نامحدود و اصلاح تعرفه‌گذاری فعلی توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.

عضو کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌ای تهران در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعیین تعرفه اینترنت نامحدود را در دستور کار دارد، زیرا هم اکنون تعرفه اینترنت نامحدود در ایران گران است و باید ارزان‌تر شود.

نایب رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: برداشت از اینترنت نامحدود در ایران «هر چه خواستی دانلود کن» است. در حالی که در اغلب مدل‌های جهانی و در کشورهای اروپایی و آمریکایی اینترنت نامحدود برای مثال سرویس ۱۰۰ گیگ ماهانه با سرعت ۲۰ مگ است.

وی با بیان این‌که در نبود تعرفه مشخص درباره اینترنت نامحدود شاهد دامپینگ مخابرات در این بخش هستیم، توضیح داد: در گذشته شرکت مخابرات برای رقابت با سایر ارایه‌دهندگان اینترنت اقدام به ارایه خدمات اینترنت نامحدود با قیمت ارزان‌تر کرد، در حالی که ارایه این سرویس برای مخابرات نیز سودآور نبود.

توسلی توضیح داد: شرکت مخابرات اینترنت نامحدود با سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه را با قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه کرد، در حالی که سرویس ۲۵۶ نامحدود تنها برای شرکت اینترنتی حدود ۳۵ هزار تومان تمام می‌شود.

نایب رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: این در حالی است که سود ناخالص شرکت‌های اینترنتی روی سرویس بیش از ۲۰ درصد نیست و برای مثال سرویس که ۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود، حداقل ۲۱ هزار تومان برای شرکت تمام شده است.

 

وی درباره روش کسب سود شرکت‌های اینترنتی، ادامه داد: پس از جذب مشترک سودآوری شرکت در فروش حجم است و چون همه کاربران همزمان با هم از شبکه استفاده نمی‌کنند، از محل فروش حجم به تعداد کاربران بیش‌تر می‌تواند حاشیه سود خود را افزایش دهد.