حکم متخلفان ۳ حادثه بزرگ نفتی صادر شد

وقوع ۱۴ حادثه نفتی در یک‌سال حکم متخلفان ۳ حادثه بزرگ نفتی صادر شد یک مقام مسؤول با اشاره به تشکیل ۱۴ پرونده حادثه در صنعت نفت در طول یک‌سال گذشته تاکنون، گفت: حکم متخلفان حوادث آتش‌سوزی در پالایشگاه شازند، ساختمان نفت عسلویه و شرکت گاز صادر شد. به گزارش مهر، حسن‌اصیلیان درباره برگزاری جلسات […]

وقوع ۱۴ حادثه نفتی در یکسال

حکم متخلفان ۳ حادثه بزرگ نفتی صادر شد

یک مقام مسؤول با اشاره به تشکیل ۱۴ پرونده حادثه در صنعت نفت در طول یکسال گذشته تاکنون، گفت: حکم متخلفان حوادث آتش‌سوزی در پالایشگاه شازند، ساختمان نفت عسلویه و شرکت گاز صادر شد.

به گزارش مهر، حسن‌اصیلیان درباره برگزاری جلسات تخلفات برخی از کارکنان در حوادث نفتی، گفت: پس از بررسی جامع حادثه آتش‌سوزی ساختمان شهید تندگویان عسلویه در سال ٩٤، افرادی را که قصور آن‌ها در بروز حادثه نقش داشت، شناسایی و برای آنان رأی صادر کرد.

رییس هیأت دوم رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت ویژه HSE با اعلام این‌که از مجموع ١٤ پرونده حادثه که طول یکسال اخیر در دستور کار این هیأت قرار گرفته است، تصریح کرد: بر این اساس رسیدگی به ۳ پرونده خاتمه یافته و رأی افراد خاطی اعلام شده است.

این مقام مسؤول حادثه آتش‌سوزی در ساختمان شهید تندگویان عسلویه، دو حادثه در پالایشگاه شازند اراک و یک حادثه در شرکت گاز خراسان رضوی را موضوع ۳ پرونده مختومه اعلام کرد و اظهار داشت: در مجموع در این ۳ پرونده، ٢٠ نفر خاطی شناخته شدند که متناسب با قصور افراد، مجازات‌هایی از جمله اخطار کتبی، کسر حقوق و فوق‌العاده شغل، محرومیت از انتصاب به پست‌های حساس و انفصال از خدمت درنظر گرفته شده است.

به گفته اصیلیان، در حادثه آتش‌سوزی ساختمان شهید تندگویان عسلویه، ۷ طبقه از این ساختمان در آتش سوخت و خسارت‌های مالی فراوانی به مجموعه وارد شد.

وی درمورد دیگر پرونده‌هایی که هم اکنون در دستور کار این هیأت قرار دارد، توضیح داد: هم اکنون ١١ پرونده که ١٠ پرونده مربوط به حوادث پارسال و یک پرونده مربوط به حادثه امسال ترکیدگی لوله گاز در عسلویه است، در دست بررسی قرار دارد.

 

اصیلیان با بیان این‌که این هیأت به‌طور رسمی کار خود را از بهمن ماه سال ٩٠ در وزارت نفت آغاز کرده است، تأکید کرد: ترکیب فعلی هیأت، خرداد ماه سال گذشته با حکم وزیر نفت تعیین و مشغول به‌کار شدند و علاوه بر اعضا، این هیأت دارای تیم تحقیقاتی ۳ نفره‌ای است که افراد این تیم برای رسیدگی به پرونده‌های ارجاع شده، در محل حادثه حضور می‌یابند.