معاملات «گوهران امید» فردا در فرابورس آغاز می‌شود

معاملات «گوهران امید» فردا در فرابورس آغاز می‌شود بازار فرابورس ایران در سی‌امین روز خردادماه میزبان عرضه اولیه ۵ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید خواهد بود. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی فرابورس ایران، نیمی از ۱۰۰ میلیون سهم گوهران که برای نخستین بار در بازار اول واگذار می‌شود به معامله‌گران آنلاین […]

معاملات «گوهران امید» فردا در فرابورس آغاز می‌شود

بازار فرابورس ایران در سی‌امین روز خردادماه میزبان عرضه اولیه ۵ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید خواهد بود.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی فرابورس ایران، نیمی از ۱۰۰ میلیون سهم گوهران که برای نخستین بار در بازار اول واگذار می‌شود به معامله‌گران آنلاین اختصاص دارد و پس از کشف قیمت در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.

در عین حال، هریک از کارگزاری‌های عضو می‌توانند تا سقف ۲۴۰ هزار سهم گوهران امید را خریداری کنند و سهم هریک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز به همین میزان خواهد بود.

این گزارش حاکی است، این شرکت از تاریخ اول شهریور ۱۳۹۴ با نماد «گوهران» در زیرگروه سایر واسطه‌های مالی در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شده است.

 شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید که ۹۹٫۹۶ درصد سهام آن متعلق به گروه سرمایه‌گذاری امید است، از سال ۱۳۸۳ در زمینه سرمایه‌گذاری و خرید سهام، اجرای طرح‌های تولیدی و عملیات بازرگانی به فعالیت می‌پردازد و سرمایه‌ای معادل دو هزار میلیارد ریال دارد.

 

گفتنی است، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید بعد از ۴ شرکت فرابورسی کاغذپارس، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، حمل و نقل پارسیان و تابان هور، پنجمین شرکتی است که در سال جاری وارد بازار فرابورس ایران خواهد شد.