قیمت نفت به کف رسید

قیمت نفت به کف رسید قیمت نفت تحت تأثیر عواملی مانند افزایش ارزش دلار و نگرانی از پیش‌بینی‌های مربوط به رشد اقتصادی، روندی نزولی یافته به گونه‌ای که قیمت نفت برنت با ۱٫۴۱ درصد کاهش به بشکه‌ای ۴۸ دلار و ۲۸ سنت رسید. به گزارش ایرنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت رشد ارزش […]

قیمت نفت به کف رسید

قیمت نفت تحت تأثیر عواملی مانند افزایش ارزش دلار و نگرانی از پیش‌بینی‌های مربوط به رشد اقتصادی، روندی نزولی یافته به گونه‌ای که قیمت نفت برنت با ۱٫۴۱ درصد کاهش به بشکه‌ای ۴۸ دلار و ۲۸ سنت رسید.

به گزارش ایرنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت رشد ارزش دلار، بدبینی به وضعیت اقتصادی کشورهای آسیایی و احتمال افزایش عرضه نفت توسط تولیدکنندگان، روندی نزولی در پیش گرفته است.

قیمت نفت برنت که در ۸ ژوئن (۱۹ خردادماه) بیش‌ترین میزان افزایش قیمت در هفته‌های پیش از آن را ثبت کرده و بشکه‌ای ۵۲ دلار و ۵۱ سنت به فروش رفته بود، به یکباره تغییر مسیر داده و افت کرده است.

براساس گزارش پایگاه خبری اینوستینگ(Investing) قیمت نفت روز پنجشنبه گذشته با ۶۹ سنت افت (معادل ۱٫۴۱ درصد) به بشکه‌ای ۴۸ دلار و ۲۸ سنت کاهش یافت.

قیمت نفت آمریکا نیز بشکه‌ای ۶۴ سنت کاهش یافته و به بشکه‌ای ۴۷ دلار و ۳۷ رسید.

تقویت ارزش دلار در روزهای اخیر، دلیل اصلی کاهش قیمت نفت است، همچنین نگرانی درباره وضعیت اقتصادی کشورهای آسیایی نیز عامل دیگر کاهش قیمت‌ها به شمار می‌رود.

احتمال از سرگیری تولید نفت‌های گران‌قیمت، پس از عبور نفت از مرز بشکه‌ای ۵۰ دلار نیز در کاهش قیمت نفت تأثیر‌گذار بوده است.

قیمت نفت از دی ماه پارسال که به بشکه‌ای حدود ۲۵ دلار سقوط کرد، در مسیر رشد قرار گرفته و در هفته‌های اخیر در محدوده بشکه‌ای ۵۰ دلار در نوسان بوده است.

 

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به سوم ژوئن (۱۴ خردادماه) ۴۵ دلار و ۶۵ سنت برای هر بشکه بوده است؛ قیمت نفت خام سنگین ایران نیز بشکه‌ای ۴۳ دلار و ۵۹ سنت به فروش رسید.