تصویب آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی و پیمانکاران

در جلسه هیأت وزیران انجام شد   هیأت وزیران به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به تصویب رساند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیأت وزیران به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن‌روحانی، رییس‌جمهوری، آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به […]

در جلسه هیأت وزیران انجام شد

 

هیأت وزیران به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به تصویب رساند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیأت وزیران به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن‌روحانی، رییس‌جمهوری، آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به تصویب رساند. در آیین‌نامه مذکور، نحوه انتشار اسناد خزانه اسلامی و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن و نیز کیفیت داد و ستد آن‌ها و نیز چگونگی پرداخت مطالبات پیمانکاران و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف حساب مشخص شده است.

با تصویب دولت، مبلغ ۵۱ هزار و ۲۴۷ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال از بدهی صندوق بیمه محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی تا پایان سال ۱۳۹۳، به عنوان بدهی دولت به بانک کشاورزی منظور می‌شود.

همچنین در این جلسه، به بررسی گزارش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص اهم برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در راستای اطفای حریق هوایی در عرصه‌های طبیعی کشور و نیز معرفی طرح جامع اطفای حریق در این عرصه‌ها شامل مراحل پیشگیری از حریق، کشف و شناسایی، اطفاء حریق و عملیات بعد از اطفاء پرداخت و رسیدگی به آن را به ستاد مدیریت بحران محول کرد.

به گزارش این وزارتخانه تعریف و ایجاد پل ارتباطی برای اطلاع‌رسانی از حوادث آتش‌سوزی و اقدام به موقع برای اعزام بالگرد، انجام عملیات اطفای حریق هوایی در سال ۹۴، آماده‌سازی هواپیمای ایلوشین با ظرفیت پاشش آب به میزان ۴۰ تن، طراحی و ساخت مخازن و بسکت‌های ویژه بالگرد و هواپیما، تعریف سامانه پایش و هشدار با استفاده از پهباد و حسگرهای استقراری و هماهنگی برای تأمین و نصب این اقلام در مناطق هدف، برنامه‌ریزی آموزش خلبانان و تیم‌های ویژه اطفای حریق‌هوایی، پیش‌بینی و تعریف سامانه هدایت خلبان در حین عملیات جهت تشخیص دقیق آتش و قابلیت عملیات اطفای در شب که به تدریج روی بالگرد‌ها و هواپیما نصب خواهد شد، از اهم اقدامات این وزارت در موضوع اطفای حریق بوده است.

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی و عضویت در اتحادیه آن، از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه تصویب شد. این کنوانسیون در راستای اهمیت و لزوم ایجاد نظام مؤثر حمایت از ارقام گیاهی در کشورهای متعهد و یکسان‌سازی فرایند ثبت ارقام جدید گیاهی در کشورهای عضو فعالیت می‌کند.