سرعت ایجاد بحران‌ها در منطقه از سرعت حل آن‌‌ها بیش‌تر است

سرعت ایجاد بحران‌ها در منطقه از سرعت حل آن‌‌ها بیش‌تر است رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سرعت ایجاد بحران‌ها در منطقه از سرعت حل آ‌ن‌‌ها بیش‌تر است، گفت: نفع اصلی بحران‌های ایجاد شده در منطقه نصیب صهیونیست‌‌ها می‌شود. به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در جمع سفرای کشورهای اسلامی ضمن عرض تبریک به […]

سرعت ایجاد بحران‌ها در منطقه از سرعت حل آن‌‌ها بیش‌تر است

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سرعت ایجاد بحران‌ها در منطقه از سرعت حل آ‌ن‌‌ها بیش‌تر است، گفت: نفع اصلی بحران‌های ایجاد شده در منطقه نصیب صهیونیست‌‌ها می‌شود.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در جمع سفرای کشورهای اسلامی ضمن عرض تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان ماهی است که مسلمان‌‌ها برای وحدت و نزدیکی افکار به یکدیگر تلاش می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مسایل کنونی جهان اسلام و دغدغه‌های آن برای امت اسلامی دردآور است، افزود: در دهه‌های اخیر سرعت ایجاد بحران‌های به وجود آمده در منطقه از سرعت رفع آن‌‌ها بیش‌تر است و در هر ماه با بحران جدید در منطقه روبه‌رو می‌شویم.

لاریجانی در جمع سفرای کشورهای اسلامی

لاریجانی ادامه داد: تلاش‌ها برای رفع این مشکلات کم خاصیت بوده و سرعت ایجاد و حل آن متفاوت است.

لاریجانی با بیان این‌که ناتوانی‌های موجود در منطقه برای حل بحران‌ها یا عواملی خارج از منطقه بر افزایش مشکلات افزوده‌اند، تصریح کرد: مشکلات و مسایل منطقه مستقیماً از درون در حال افزایش است لذا باید بر این نکته تمرکز کرد که نفع ایجاد و ادامه این مشکلات نصیب چه کسانی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که یکی از گروه‌هایی که از مشکلات منطقه نفع اصلی را می‌برند، صهیونیست‌‌ها هستند، افزود: اگر عملیات تروریستی و ایجاد تروریسم در منطقه را رصد کنیم شاهد رشد این گروهک‌‌ها از لحاظ کمی و کیفی خواهیم بود.

لاریجانی با اشاره به تشکیل گروهک‌های تروریستی در افغانستان و توسعه آن‌‌ها به تجهیزات روز تاکنون در سایر کشور‌ها ادامه داد: کشورهایی در خارج از منطقه برای مبارزه با تروریست‌‌ها ائتلاف ایجاد می‌کنند و تبلیغات زیادی در این زمینه انجام می‌دهند اما باید دید که ریشه ایجاد تروریست‌‌ها ۸در کجا پیدا می‌شود.

استفاده ابزاری از تروریسم‌‌ها اشتباهی استراتژیک است

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که رفتار تروریست‌‌ها در منطقه جهشی است، بیان کرد: اگر همین رفتار و مسلک سیاسی و امنیتی در منطقه ادامه پیدا کند با رشد و گسترش تروریسم‌‌ها مواجه خواهیم بود و شاید اقدامات غربی‌‌ها به ازدیاد جریان‌های تروریستی کمک می‌کند.

لاریجانی با اشاره به ایجاد اختلافات فرقه‌ای در میان مسلمانان و دامن زدن برخی کشورهای اسلامی به این اختلافات افزود: در گذشته اختلافات فرقه‌ای به شدت حال حاضر نبود و اختلافات تنها در بین نحله‌های فکری خلاصه می‌شد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برخی کشور‌ها از ایجاد اختلافات میان شیعه و سنی اهداف دیگری را دنبال می‌کنند، ادامه داد: شرایط منطقه برای مسلمان‌‌ها حساس است و کشورهای اسلامی نباید به دنبال رقابت‌های کودکانه در منطقه باشند.

وی با بیان این‌که استفاده ابزاری از تروریسم‌‌ها اشتباهی استراتژیک است، تصریح کرد: کشورهای مسلمان باید استراتژی وحدت‌گرایانه را دنبال کنند و از ایجاد مسایل و اختلافات فرقه‌ای بپرهیزند.

لاریجانی با بیان این‌که تفکر و راهبرد جمهوری اسلامی ایران ایجاد وحدت و اخوت اسلامی است، افزود: مجلس ایران از هر تلاشی که به وحدت مسلمانان و پیروزی کشور فلسطین منجر شود حمایت می‌کند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از تقویت ارتباطات سیاسی بین ملل اسلامی تصریح کرد: درهای پارلمان جمهوری اسلامی ایران بر روی تمامی کشورهای اسلامی گشوده است و کمیسیون امنیت ملی و معاونت بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از آمادگی‌های لازم جهت همکاری با کشور‌ها و سفرای کشورهای اسلامی برای حل مسایل جهان اسلام و کمک به مردم فلسطین برخوردار هستند.