راه‌اندازی سفرهای اقساطی از سال ۹۵

  مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی از راه‌اندازی طرح سفرهای اقساطی از سال ۹۵ برای کارکنان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی خبر داد. به گزارش فارس، محسن قریب در نشست خبری از اجرای طرح سفرهای اقساطی از سال ۹۵ خبر داد و گفت: سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند با مراجعه به شرکت سرمایه‌گذاری […]

 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی از راه‌اندازی طرح سفرهای اقساطی از سال ۹۵ برای کارکنان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی خبر داد.

به گزارش فارس، محسن قریب در نشست خبری از اجرای طرح سفرهای اقساطی از سال ۹۵ خبر داد و گفت: سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند با مراجعه به شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی از تسهیلات سفرهای اقساطی برای کارکنانشان استفاده کنند.

وی ادامه داد: در این طرح، سازمان‌ها و شرکت‌ها فقط تعهد می‌دهند که پرداخت اقساط توسط کارکنان آن‌ها انجام می‌شود و کارکنان می‌توانند از هتل‌های شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی در سراسر کشور با اقساط ۶ ماهه استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی افزود: هیچ محدودیتی نیز برای سفرهای متعدد برای این دسته از کارکنان وجود ندارد.

قریب در ادامه با انتقاد از این‌که سفر در کشور ما در تمام ایام سال انجام نمی‌شود، گفت: ۲۵۰ روز در سال، ظرفیت هتل‌های کشور خالی است و فقط می‌توان گفت ۱۰۰ روز در سال ظرفیت هتل‌‌ها تکمیل است.

وی از احداث هتل‌های «پاک» نیز خبر داد و گفت: برای نخستین بار قرار است در شهر اصفهان هتل پاک احداث شود به‌طوری‌که شرایط زیست‌محیطی در آن کاملاً رعایت شود که در همین زمینه نیز اول اسفند امسال نخستین همایش گردشگری و سفر پاک را در شهر اصفهان برگزار خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با بیان این‌که در حال حاضر این شرکت ۴ هزار تخت آماده پذیرایی از گردشگران دارد، اظهار داشت: طی ۵ سال آینده باید این ظرفیت را به ۱۰ هزار تخت برسانیم که ۲۵۰۰ اتاق جدید می‌شود که در قالب ۱۰ هتل جدید باید آن‌‌ها را تعریف کنیم.

قریب افزود: این ۱۰ هتل در شهرهای اصفهان، چلندر مازندران، شیراز، یزد، لاهیجان، دیزین و شاهرود ساخته می‌شود، قرارداد ساخت هتل در اصفهان با دو شرکت انگلیسی و اماراتی منعقد شده است.

وی با بیان این‌که ایران یک برجام خارجی را پشت سر گذاشته است و باید یک برجام داخلی را نیز پشت سر بگذارد، گفت: برجام داخلی بین بخش‌ خصوصی در عرصه گردشگری با قوای ۳گانه، ستاد مشترک ارتش و دستگاه‌های تأثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی در خصوص جذب سرمایه‌گذاران خارجی در کشور نیز اظهار داشت: از ثمرات ورود سرمایه‌گذاران خارجی در گردشگری ایران، ورود هتل‌های کشورمان در سیستم رزرواسیون جهانی، آموزش نیروهای متخصص و ایجاد رقابت در گردشگری کشور خواهد بود.

قریب با اشاره به این‌که طبق سند چشم انداز باید ۲۰ میلیون گردشگر خارجی به کشور بیاید، گفت: طبق این برنامه هر سالی که می‌گذرد باید ۱۰۰ هتل در کشور ساخته شود و با شرایط کنونی، این به راحتی متصور نیست و باید همه بسیج شوند.

وی تصریح کرد: ما در شرایط پساتحریم است و در این شرایط کشور نیاز به مدیران پساتحریم دارد اگر غیر از این باشد اتفاقی نخواهد افتاد این مدیران یا باید فکرشان را تغییر دهند یا جای خود را به مدیران دیگری بدهند.