متأسفانه فساد در حال گسترش است و باید با آن مبارزه کرد

   دبیر شورای نگهبان گفت: برای فرهنگ‌سازی در امر اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد و آسیب‌های اجتماعی و تأثیرگذاری بر قشر دانشجو، بیانات مقام معظم رهبری باید نصب‌العین دانشجویان حزب‌اللهی باشد.به گزارش ایسنا به نقل از شورای نگهبان، آیت‌ا… جنتی در دیدار اعضای «شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل» با وی ضمن تبریک ایام […]

   دبیر شورای نگهبان گفت: برای فرهنگ‌سازی در امر اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد و آسیب‌های اجتماعی و تأثیرگذاری بر قشر دانشجو، بیانات مقام معظم رهبری باید نصب‌العین دانشجویان حزب‌اللهی باشد.به گزارش ایسنا به نقل از شورای نگهبان، آیت‌ا… جنتی در دیدار اعضای «شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل» با وی ضمن تبریک ایام مبارک رمضان، این ماه را فرصت عبادت، بندگی، دعا و تضرع به درگاه خداوند برشمرد و اظهارکرد: انشاا… این ماه عزیز، ماه توبه، انابه و گرفتن حاجات از درگاه قاضی‌الحاجات باشد.

دبیر شورای نگهبان با ابراز خوشوقتی از دیدار با دانشجویان حزب‌اللهی، گفت: شما عزیزان، مایه‌های امید نظام هستید؛ ‌آن هم در وضعیتی که بسیاری افراد در مقاصد نادرست و ناسالم فعالیت می‌کنند.

وی با تبیین مسؤولیت‌های بسیار سنگین این تشکل دانشجویی، تصریح‌کرد: شما واقعاً کار بزرگی بر دوش دارید و می‌توانید خلأ فکری، فرهنگی، سیاسی، اسلامی و به‌طور کلی حرکت‌های انقلابی را در دانشگاه‌ها پر کنید.

رییس مجلس خبرگان رهبری افزود: بیانات مقام معظم رهبری باید نصب‌العین شما باشد. محورهای بیانات ایشان را جمع‌آوری کنید. دغدغه‌هایی که ایشان راجع به اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی دارند را بررسی کرده و ببینید برای مقابله با آن‌ها چه می‌توانید انجام دهید. مسأله متلاشی‌ شدن خانواده‌ها، بالا رفتن آمار طلاق‌، خطراتی که نسل جوان را تهدید می‌کند از مواردی است که می‌توانید به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در مورد آن‌ها با مسؤولین گفت‌وگو داشته باشید.

 جنتی، فرهنگ‌سازی برای جامعه را اقدامی مهم معرفی و تأکیدکرد: فرهنگ‌سازی کاری است که از شما دانشجویان ساخته است و از خیلی دیگر، حتی سیاسیون نیز ساخته نیست.

دبیر شورای نگهبان در ادامه بر لزوم «انقلابی بودن همه دستگاه‌ها» حسب تأکید رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: باید دید انقلاب اسلامی از کجا ضربه می‌خورد؟ به نظر من از انقلابی نبودن. روحانیت، خبرگان، مجلس، دولت، قوه قضاییه همه باید به مانند اوایل پیروزی نهضت اسلامی، انقلابی باشند. نباید گفت این روحیه برای آن روز بود و تاریخ مصرف آن تمام شده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری، مبارزه با فساد را از دیگر اقدامات تشکل‌های دانشجویی عنوان و تصریح‌کرد: متأسفانه فساد در حال گسترش است و باید با آن مبارزه کرد. شما اگر دین خدا را حسب وعده قرآنی یاری کنید خداوند نیز شما را یاری می‌کند، البته باید قصد خالصتان را حفظ کنید و از نیروی جوانی و خلوصتان برای این امر استفاده کنید.

وی با تأکید به تمرکز بر تأثیرگذاری بر قشر دانشجو اظهارکرد: دانشجویانی که عضو تشکل شما و تحت نظر شما هستند می‌توانند در آینده به عنوان بازوان اجرایی نظام منشأ اثر خیر باشند.

 

آیت‌ا… جنتی در پایان با ابلاغ مراتب سلام خود به اعضای «انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل» گفت: به دوستان ما در این مجموعه دانشجویی در سراسر کشور بگویید اگرچه جسم‌ ما به هم نزدیک نیست ولی روح ‌ما به یکدیگر نزدیک است و ما با هم همفکر هستیم و روحیه انقلابی یکسان داریم. خوشحال باشید که خدا به شما این توفیق را داده که در این اتحادیه مشغول کار هستید چرا که این توفیق را همه دانشجویان ندارند.