یوزانس ۵۲۰ میلیون یورویی در راه پروژه‌های پتروشیمی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین‌الملل خبر داد یوزانس ۵۲۰ میلیون یورویی در راه پروژه‌های پتروشیمی مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین‌الملل از مذاکرات مقدماتی برای تأمین منابع مالی ٥٢٠ میلیون یورویی به شکل کوتاه مدت خبر داد. عیسی مشایخی گفت: مذاکرات مقدماتی برای تأمین منابع مالی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) در حال نهایی شدن است و به […]

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین‌الملل خبر داد

یوزانس ۵۲۰ میلیون یورویی در راه پروژه‌های پتروشیمی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین‌الملل از مذاکرات مقدماتی برای تأمین منابع مالی ٥٢٠ میلیون یورویی به شکل کوتاه مدت خبر داد.

عیسی مشایخی گفت: مذاکرات مقدماتی برای تأمین منابع مالی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) در حال نهایی شدن است و به محض حصول اطمینان از امکان استفاده از منابع در آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده، وی گفت: این مذاکرات درباره رقمی حدود ٥٢٠ میلیون یورو و از طریق دو شرکت ژاپنی و کره‌ای است.

مشایخی یادآور شد: به منظور استفاده از خطوط اعتباری میان کشور‌ها نظیر کره جنوبی و ژاپن با وجود تمایل هلدینگ خلیج‌فارس به استفاده از خطوط اعتباری مفروض، ضرورت اجازه استفاده از خطوط اعتباری توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی با نظارت بانک مرکزی در قالب ضمانت دولتی وجود دارد.

وی گفت: با توجه به این که هلدینگ خلیج‌فارس یک شرکت خصوصی است و خطوط اعتباری مذکور به شکل ضمانت دولتی است، منتظر اجازه استفاده از این خطوط برای شرکت هلدینگ خلیج‌فارس هستیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین‌الملل تصریح کرد: در مقطع کنونی خط اعتباری کره جنوبی با ایران به مبلغ ١٣ میلیارد یورو است که با سفر مقام‌های آن کشور در پایان ماه مه تعیین شد.

 

به گفته وی، خط اعتباری ژاپن قرار است در ماه اوت به میزان برآوردی ١٠ میلیارد یورو باشد.