فوراً همه نسخه‌های Adobe Flash Player را پاک کرده یا به‌روزرسانی کنید

فوراً همه نسخه‌های Adobe Flash Player را پاک کرده یا به‌روزرسانی کنید متخصصان امنیت سایبری بار دیگر شدیداً هشدار داده‌اند که همه کاربران و به ویژه شرکت‌ها اقدام به پاک کردن یا به روزرسانی همه نسخه‌های فلش پلیر شرکت ادوبی کنند. این موضوع در رابطه با انتشار یک حفره بزرگ امنیتی که از طریق این […]

فوراً همه نسخه‌های Adobe Flash Player را پاک کرده یا به‌روزرسانی کنید

متخصصان امنیت سایبری بار دیگر شدیداً هشدار داده‌اند که همه کاربران و به ویژه شرکت‌ها اقدام به پاک کردن یا به روزرسانی همه نسخه‌های فلش پلیر شرکت ادوبی کنند. این موضوع در رابطه با انتشار یک حفره بزرگ امنیتی که از طریق این پلاگین به هکر‌ها امکان کنترل کل سیستم را می‌دهد.

به گزارش «تابناک» این موضوع برای اولین بار در هفته قبل مطرح شد که طی آن شرکت ادوبی اشاره کرد که یک حفره ناشناخته در فلش پلیر منجر به برخی از حملات سایبری محدود شده است. این حفره در فلش پلیر نسخه ۲۱٫۰٫۰۲۴۲ و همه نسخه‌های قبل از آن بر روی همه پلتفرم‌های ویندوز، مک، لینوکس و کروم بوک وجود دارد.

«ولفگانگ کاندک» متخصص شرکت امنیتی Qualys در این باره گفته است که کاربران باید به سرعت اقدام به پاک‌سازی یا به‌روزرسانی فلش پیلر کنند. وی البته یادآور شده است که کاربرانی که از سیستم امنیتی EMET مایکروسافت استفاده می‌کنند (Enhanced Mitigation Experience Toolkit) در برابر این آسیب‌پذیری مصون هستند.

روز پنجشنبه هفته گذشته شرکت ادوبی اقدام به انتشار یک وصله امنیتی برای فلش پیلر کرد که طی آن ۳۶ حفره امنیتی در این پلاگین را پوشش داد. از جمله یک حفره امنیتی بسیار خطرناک که در صورت مورد استفاده قرار گرفتن از سوی هکر‌ها می‌تواند حتی بدون آگاهی و مجوز کاربران اقدام به اجرای کدهای بدافزاری کند.

 

اما علی‌رغم این سرعت عملکرد شرکت ادوبی برای وصله‌کردن این باگ‌های خطر ناک شرکت کسپرسکی گزارش داده است که تاکنون چندین کشور از جمله روسیه، نپال، کره‌جنوبی، چین، هند، رومانی و کویت از این حفره آسیب جدی دیده‌اند و کاربران اینترنت در این کشور‌ها از طریق این حفره در فلش پلیر مورد حملات سایبری و بدافزاری قرار گرفته‌اند.