هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام انجام نشده است

هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام انجام نشده است رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام به سرمایه‌گذار دیگری انجام نشده است. داریوش دیودیده در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به این‌که مطالعات معدن فسفات چرام از سال ۴۵ آغاز شد اظهارداشت: در […]

هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام انجام نشده است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام به سرمایه‌گذار دیگری انجام نشده است.

داریوش دیودیده در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به این‌که مطالعات معدن فسفات چرام از سال ۴۵ آغاز شد اظهارداشت: در سال ۷۰ براساس مطالعات تکمیلی به نام شرکت تهیه و تولید گواهی‌نامه کشف صادر شد.

وی با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین مشکلات این معدن زیرزمینی بودن آن است، عنوان کرد: به همین دلیل فراهم آوردن برخی از زیرساخت‌ها در آن با مشکلاتی روبه‌رو است.

دیودیده با بیان این‌که شرکت آیرما بیش از ۷ سال معدن را در دست دارد، تأکیدکرد: تا کنون هیچ‌گونه اقدامی مبنی بر بهره‌بردای از این معدن توسط این شرکت انجام نشده است.

وی بیان‌کرد: ما براساس قانون هر چند وقت یک بار وضعیت معدن را به شورای عالی معادن گزارش داده و آن‌ها پس از بررسی یک بازه زمانی یک ساله فرصتی به شرکت آیرما دادند تا از این معدن بهره‌برداری کند ولی باز شرکت هیچ اقدامی انجام نداده و اکنون شورای عالی معادن یک فرصت ۶ ماهه به این شرکت داده است و تا پایان شهریور ۹۵ فرصت دارند.

دیودیده تصریح‌کرد: تاکنون هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام به سرمایه‌گذار دیگری انجام نشده است.

وی بیان‌کرد: اگر شرکت در این مدت تعیین نشده کار خاصی انجام ندهد ما براساس نظر شورای عالی معادن در زمینه این معدن اقدام خواهیم کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد اظهارداشت: این سازمان پیگیر است تا از طریق یک شرکت توانمند یا تشکیل کنسرسیوم و یا مشارکت سرمایه‌گذاران این معدن به بهره‌برداری برسد.

 

وی با اشاره به مشکلات بیکاری جوانان به خصوص در شهرستان چرام، تأکید‌کرد: در صورت بهره‌برداری از معدن فسفات چرام براساس گواهی تجهیز برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌شود.