فروش هر نوع مکمل در جایگاه‌های سوخت ممنوع شود

خادمی مطرح کرد فروش هر نوع مکمل در جایگاه‌های سوخت ممنوع شود عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که فروش هر نوع مکمل در جایگاه‌های سوخت باید ممنوع شود، گفت: در آستانه سفرهای تابستانی بازار دلالی این مکمل‌ها افزایش یافته و این محصولات تحت برند برخی از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی به مشتریان […]

خادمی مطرح کرد

فروش هر نوع مکمل در جایگاه‌های سوخت ممنوع شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که فروش هر نوع مکمل در جایگاه‌های سوخت باید ممنوع شود، گفت: در آستانه سفرهای تابستانی بازار دلالی این مکمل‌ها افزایش یافته و این محصولات تحت برند برخی از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی به مشتریان با قیمت‌های بالا عرضه می‌شود.

به گزارش خانه ملت،هدایت ا… خادمی با اشاره به فروش مکمل‌هایی برای افزایش اکتان بنزین توزیعی در برخی جایگاه‌های عرضه سوخت در نقاط مختلف کشور گفت: وزارت نفت در اقدامی جدید، جایگاه‌های سوخت را تحت عنوان برندینگ در اختیار پیمانکارهای داخلی و خارجی قرار می‌دهد، لذا با واگذاری جایگاه‌های سوخت شرکت پالایش و پخش به صورت مستقیم با پیمانکاران در ارتباط است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از ایجاد دلالی فروش مکمل‌ها در جایگاه‌های سوخت افزود: مکمل‌های بنزین نه‌تنها کمکی به افزایش بهسوزی یا اکتان‌افزایی نمی‌کنند، بلکه به موتور خودرو خسارت می‌زنند، لذا استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود.

اکتان‌افزا هیچ تأثیری در افزایش سرعت موتور یا پایین آوردن مصرف سوخت ندارد

خادمی ادامه داد: اکتان‌افزا هیچ تأثیری در افزایش سرعت موتور، پاک کردن باک و انژکتور و یا پایین آوردن مصرف سوخت ندارد و مکمل‌های بنزین، که به انواع شکل‌های محلول‌ و قرص در جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی به فروش می‌رسند، غیراستاندارد هستند.

وی با بیان این‌که برخی سودجویان با دلایلی غیرمعقول اقدام به فروش این مکمل‌‌ها در جایگاه‌ها می‌کنند، اظهارکرد: برخی با عنوان این‌که پایین بودن اکتان در بنزین بدون سرب خودروهای مدل بالا و یا وارداتی را با مشکل مواجه می‌کند و یا این‌که با اضافه شدن اکتان‌افزا باک و کاربرات شسته و پاک می‌شود اقدام به فروش مکمل بنزین به مردم می‌کنند، اکنون هم با عنوان اکتان آمریکایی سعی در فریب مردم دارند.

استفاده از مکمل‌‌ها فقط هدر دادن پول است

خادمی با بیان این‌که فروش و عرضه هر نوع مکمل در جایگاه‌های فرآورده‌های نفتی باید ممنوع شود، افزود: البته سال گذشته فروش این مکمل‌ها ممنوع شده، اما نظارت کافی بر اجرای آن وجود ندارد، لذا سیستم‌های بازرسی باید با نظارت اصولی بازار دلالی مکمل‌ها را کاهش دهند.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌که استفاده از چنین مکمل‌هایی، فقط آتش زدن پول است، تصریح کرد: در آستانه سفرهای تابستانی بازار دلالی این مکمل‌ها افزایش یافته و این محصولات تحت برند برخی از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی به مشتریان با قیمت‌های بالا عرضه می‌شود.