ارزان‌فروشی نفت ایران تکذیب شد

  مدیرامور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران از مذاکرات فشرده با متقاضیان خرید نفت ایران خبر داد و گفت: تخفیف ایران به مشتریان صحت ندارد و قیمت نفت ایران متناسب با قیمت بازار است. سید محسن قمصری در گفت‌و‌گو با شانا درباره فروش نفت به مجارستان با اشاره به این که مذاکرات فشرده با متقاضیان […]

 

مدیرامور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران از مذاکرات فشرده با متقاضیان خرید نفت ایران خبر داد و گفت: تخفیف ایران به مشتریان صحت ندارد و قیمت نفت ایران متناسب با قیمت بازار است.

سید محسن قمصری در گفت‌و‌گو با شانا درباره فروش نفت به مجارستان با اشاره به این که مذاکرات فشرده با متقاضیان نفت ایران در حال انجام است، تصریح کرد: ما هم‌اکنون نه تنها با مجارستان بلکه با تعداد زیادی از شرکت‌ها در حال مذاکره برای فروش نفت هستیم.

وی درباره تخفیف ایران به مشتریان نفتی که برخی رسانه‌های خارجی آن را بیش از عربستان عنوان می‌کنند، تصریح‌کرد: قیمت نفت ایران در قراردادهای جدیدی که امضا می‌شود بر اساس قیمت رسمی است و تخفیف به مشتریان صحت ندارد.

قمصری سپس به اجرایی شدن قرارداد فروش نفت به شرکت فرانسوی توتال، یک شرکت روسی و همچنین پالایشگران اسپانیایی اشاره کرد و درباره نهایی شدن قرارداد انی و ساراس ایتالیا نیز گفت: مذاکرات با ساراس هفته گذشته انجام شده است و انی نیز به‌زودی انجام می‌شود.

قرارداد فروش روزانه ١٦٠ هزار بشکه نفت ایران به توتال امروز ١٦ فوریه ٢٧ بهمن‌ماه اجرایی می‌شود؛ افزایش صادرات نفت مهم‌ترین هدف وزارت نفت در پساتحریم است؛ مدیران ارشد وزارت نفت بار‌ها اظهار کرده بودند ایران بلافاصله پس از لغو تحریم‌های نفتی، سهم از دست رفته خود از بازار نفت را باز می‌ستاند.

 

در همین زمینه رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز اظهار کرد: پس از لغو تحریم‌ها، تولید نفت خام ایران ٤٠٠ هزار بشکه در روز افزایش یافته و قرار است شرایط مورد نیاز برای افزایش ٢٠٠ هزار بشکه دیگر نیز فراهم شود.