تخفیف ۱۰ درصدی قیمت خوراک به سرمایه‌گذاران

مدیر کنترل تولید شرکت پتروشیمی خبر داد تخفیف ۱۰ درصدی قیمت خوراک به سرمایه‌گذاران سیاست وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تکمیل زنجیره تولید محصولات پتروشیمی است. علی‌محمد بساق‌زاده، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که به‌طور معمول بالای ٧٠ درصد از نیاز داخل از زنجیره پتروشیمی تأمین می‌شود، یادآورشد: […]

مدیر کنترل تولید شرکت پتروشیمی خبر داد

تخفیف ۱۰ درصدی قیمت خوراک به سرمایه‌گذاران

سیاست وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تکمیل زنجیره تولید محصولات پتروشیمی است.

علیمحمد بساق‌زاده، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که به‌طور معمول بالای ٧٠ درصد از نیاز داخل از زنجیره پتروشیمی تأمین می‌شود، یادآورشد: با تبدیل کردن این زنجیره به گریدهای مختلف پتروشیمی امکان تأمین نیازهای داخلی فراهم می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده، وی افزود: متانول از جمله محصولاتی است که قابلیت دارد به زنجیره محصولات دیگری که ارزش افزوده بیش‌تری دارند، بدل شود.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران نیز به برنامه‌ریزی برای تبدیل متانول به دیگر محصولات از جمله پروپیلن اشاره کرد.

بساق‌زاده، یکی از کاربردهای متانول را تبدیل آن به اتیلن یا الفین دانست که به‌ ام تی او معروف است و در این باره توضیح داد: این یک روش نو است که در چین و آمریکا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ما در ایران در حال برنامه‌ریزی برای تبدیل متانول به الفین هستیم که با انجام آن امکان تولید زنجیره بزرگی از مواد پلیمری حاصل می‌شود.

به گفته وی، در این مسیر مطابق آیین‌نامه هیأت دولت هر سرمایه‌گذاری که بتواند زنجیره تولید ایجاد کند، تا ۱۰ درصد در قیمت خوراک تخفیف داده می‌شود.

 

بساق‌زاده هدف این مصوبه را تشویق سرمایه‌گذاران برای حضور در این عرصه دانست.