رقبا و منتقدان بی‌انصاف به دولت تهمت‌های ناروایی می‌زنند

    معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: سند ابلاغی رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی جامع‌‌ترین و کارشناسی‌‌ترین سندی بوده که نه بلندپروازانه است و نه خارج از توان و ظرفیت کشور . به گزارش ایسنا، منطقه کویر، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری در ضیافت دورهمی فرهیختگان کرمانی مقیم تهران با تشکر از اتاق بازرگانی ایران، رییس اتاق […]

    معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: سند ابلاغی رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی جامع‌‌ترین و کارشناسی‌‌ترین سندی بوده که نه بلندپروازانه است و نه خارج از توان و ظرفیت کشور .

به گزارش ایسنا، منطقه کویر، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری در ضیافت دورهمی فرهیختگان کرمانی مقیم تهران با تشکر از اتاق بازرگانی ایران، رییس اتاق بازرگانی را به دلیل هماهنگی با دولت، نماینده واقعی بخش خصوصی دانست.

وی گفت: اتاق بازرگانی ایران به همت آقای جلال‌پور تمام بخش خصوصی ایران را در خدمت اقتصاد مقاومتی در آورده است.

انصاری از استاندار کرمان به عنوان استاندار پرتلاش، خلاق و مبتکر یاد کرد و افزود: همه بزرگان کرمانی برای استان قوت قلب هستند مثل آقای جهانگیری، آقای دعایی معلم اخلاق و همچنین وجود آیت ا… جعفری که غنیمت بزرگی برای استان کرمان است.

وی به نمایندگان کرمانی منتخب مجلس که در راستای جلب اعتماد مردم توفیق خدمت کسب نمودند، تبریک و از توسرکانی و پورمحمدی نیز به واسطه تلاش در جهت توسعه کرمان تشکر کرد و گفت: همدلی و همزبانی و همگرایی در استان کرمان و در همه بخش‌ها قابل تقدیر است.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به مسأله آب به عنوان نیاز اصلی استان، ابراز امیدواری کرد: با توجه به پیگیری‌های استاندار کرمان از زمان خدمتش در استان موضوع تأمین آب مطرح و امید است با اجرای طرح همیاران آب به نتیجه مطلوب برسد.

وی سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مسأله اقتصاد مقاومتی را برای دولت نسخه شفابخش اقتصاد کشور دانست و تصریح‌کرد: سند ابلاغی رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی جامع‌‌ترین و کارشناسی‌‌ترین سندی بوده که نه بلندپروازانه است و نه خارج از توان و ظرفیت کشور است.

انصاری این سند را برای استان کرمان مفید دانست و گفت: استان کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی شده و باید جنبه الگویی برای سراسر کشور باشد و ما امیدواریم تجربیات کرمانیان به سایر نقاط کشور تسری یابد.

وی افزود: اکنون که کشور از پیچ تند تحریم‌ها و مناقشات هسته‌ای عبور کرده و در مرحله پسابرجام شرایط ویژه‌ای به وجود آمده باید وفاق و همدلی را حفظ کرد.

مجید انصاری به اقدامات دولت در ۳ سال گذشته اشاره کرد و گفت: اقدامات دولت خیلی فراتر از برجام بوده و از جمله می‌توان به آوار‌برداری از ویرانه‌هایی که در اقتصاد کشور وجود داشت، اشاره نمود.

وی به بسته منسجم دولت برای ر‌ها‌سازی بانک‌ها از معوقات و بدهی‌ها و مطالبات وصول نشده و افزایش قدرت وام‌دهی بانک‌ها اشاره کرد و افزود: این بسته دو بار به مجلس نهم تقدیم شد و متأسفانه مورد تأیید مجلس واقع نشد و امیدواریم این پیشنهاد در مجلس دهم در اولویت تصویب قرار گیرد.

این نماینده دولت تدبیر و امید در ادامه سخنانش در خصوص دیپلماسی فعال کشور گفت: برای تجهیز منابع دولت دیپلماسی وسیعی دارد و سفر‌های اخیر وزیر امور خارجه به کشور‌های متعدد در همین راستا بوده و مورد اقبال کشور‌ها قرار گرفته و این نوید را می‌دهد که در سال جاری به‌خصوص در نیمه دوم آن شاهد تحرک و تحول اقتصادی بوده و رشد اقتصادی ۵ درصد محقق شود.

وی همچنین در خصوص برجام این نکته که متأسفانه رقبا و منتقدان بی‌انصاف به دولت تهمت‌های ناروایی می‌زنند که پس از برجام در کشور کاری انجام نشده را عنوان نمود و گفت: تحولات عظیمی در کشاورزی، کنترل تورم، افزایش صادرات نفت و گاز و پتروشیمی اتفاق افتاده و این در حالی بوده که محرومیت‌های مالی دولت ادامه داشته است.

انصاری همچنین جریان یأس‌آفرینی علیه دولت را در راستای اهداف آمریکا و رژیم صیهونیستی دانست و تأکیدکرد: کسانی که دلسوز ولایت فقیه هستند بدانند طبق قانون اساسی قوای ۳ گانه زیر نظر ولایت فقیه فعالیت می‌کنند و چنان‌چه ترسیمی ناکارآمد از قوا داشته باشیم فقط به تخریب بنیان‌ها دامن زده‌ایم و این به صلاح نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

وی در همین راستا به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص برجام که فرمودند نه زیاد برجام را بزرگ کنید و نه آن‌قدر کوچک که انگار کاری انجام نشده، اشاره کرد و گفت: برخی رسانه‌ها متأسفانه این سیاست را همچنان دنبال می‌کنند که برجام هیچ ثمری برای کشور نداشته است.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری به بحث اشتغال که ملموس در همه خانواده‌ها و جامعه است و باعث می‌شود عملکرد دولت در زمینه‌های دیگر کم‌رنگ شود اشاره کرد و از استاندار کرمان خواست در چارچوب اقتصاد مقاومتی برای اشتغال‌زایی حتماً با برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسانه اقدام نماید.

وی اهمیت توسعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را در کنار توسعه اقتصادی حایز اهمیت دانست و بیان‌کرد: توسعه متوازن در همه زمینه‌ها و ایجاد امنیت پایدار شرط ضروری و لازم است و باید همزمان اتفاق بیفتد که البته در استان کرمان این توسعه همه جانبه در کنار امنیت پایدار بسیار خوب اتفاق افتاده و باید تقویت و حفظ شود.

انصاری در ادامه به جریان پرداخت‌های ناسالم که از قبل بوده اشاره کرد و گفت: این دولت برای جلوگیری با این معضل کار ریشه‌ای و بنیادی انجام داده که تقدیم مجلس خواهد کرد.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و تعامل بین همه ارکان نظام شاهد پیشرفت کرمان باشیم و همچنین از شهردار کرمان خواست که ضمن تأکید بر بافت سنتی و قدیمی به زیباسازی شهر اهمیت ویژه داده و با الگوگیری از استان یزد به عنوان پیشتاز شهرسازی مدرن با تلفیق معماری اسلامی و قدیمی گام‌های مؤثری‌ بردارد.