وزیرنیرو: ایران – الجزایر ۴ شرکت تخصصی آب تأسیس می‌کنند

  حمید چیت‌چیان از تأسیس ۴ شرکت جدید تخصصی و مشترک با کشور الجزایر برای همکاری در بخش آب خبر داد. به گزارش ایرنا، چیت‌چیان در حاشیه دیدار با عبدالوهاب نوری وزیر منابع آب و محیط‌زیست الجزایر در محل وزارت نیرو در جمع خبرنگاران افزود: این شرکت‌های جدید فعالیت‌های خود را برای ساماندهای وضعیت منابع […]

 

حمید چیت‌چیان از تأسیس ۴ شرکت جدید تخصصی و مشترک با کشور الجزایر برای همکاری در بخش آب خبر داد.

به گزارش ایرنا، چیت‌چیان در حاشیه دیدار با عبدالوهاب نوری وزیر منابع آب و محیط‌زیست الجزایر در محل وزارت نیرو در جمع خبرنگاران افزود: این شرکت‌های جدید فعالیت‌های خود را برای ساماندهای وضعیت منابع آب و مطالعات با بخش خصوصی آغاز می‌کنند.

وی افزود: این شرکت‌ها با سرمایه‌گذاری مشترک دو کشور در بخش مطالعات آب، احداث سد، احداث شبکه‌های آبیاری، آب و فاضلاب و ساخت تجهیزات مورد نیاز دو کشور فعالیت خواهند کرد.

چیت‌چیان از فراهم شدن تسهیلات لازم برای برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی برای کارکنان وزارت نیروی دو کشور خبر داد و گفت: مقرر است کارکنان وزارت نیروی ایران و منابع آب الجزایر آموزش‌های مورد نیاز درباره مدیریت آب را در هر دو کشور ببینند و با این هدف تردد این کارکنان در بین دو کشور به راحتی صورت خواهد گرفت.

وزیر نیرو به تشکیل ۵ کمیته فنی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: جلسه‌های این کمیته‌ها به‌طور مداوم برگزار خواهد شد تا اهداف مورد نظر محقق شود.

چیت‌چیان تأکید کرد ایران و الجزایر مصمم هستند سطح روابط اقتصادی دو کشور را به سطح روابط سیاسی موجود برسانند.

عبدالوهاب نوری، وزیر منابع آب و محیط‌زیست الجزایر نیز با بیان این‌که حامل پیام دوستی و مودت ملت الجزایر برای مردم ایران است بر استحکام روابط بین دو کشور تأکید کرد.

وی خواستار افزایش سطح همکاری مشورت و هماهنگی دو کشور شد و گفت: مصمم به ارتقای سطح روابط هستیم.

 

نوری اظهار امیدواری کرد: تشکیل این شرکت‌ها بتواند دو کشور را در رسیدن به اهداف مشترک یاری رساند.