تقسیط و بخشودگی جرایم کارفرمایان دارای معوقات بیمه‌ای

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد تقسیط و بخشودگی جرایم کارفرمایان دارای معوقات بیمه‌ای مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ابلاغ یکی دیگر از تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در قالب بخشنامه ایجاد تسهیلات برای کارفرمایان مدیون مشمول قانون تأمین اجتماعی خبر داد. به گزارش تسنیم، یزدانی اظهار […]

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

تقسیط و بخشودگی جرایم کارفرمایان دارای معوقات بیمه‌ای

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ابلاغ یکی دیگر از تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در قالب بخشنامه ایجاد تسهیلات برای کارفرمایان مدیون مشمول قانون تأمین اجتماعی خبر داد.

به گزارش تسنیم، یزدانی اظهار کرد: با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رییس‌جمهور، عزم راسخی برای اجرایی شدن برنامه‌ها، ایجاد شده و همه تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع تولید بتوانیم به اقتصاد کشور  و ایجاد اشتغال کمک کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت‌: برای دریافت تسهیلات واحدهای صنعتی شرایطی تبیین شده است تا واحدهایی که به دلایلی دچار مشکلات مالی و یا تولیدی شده‌اند به شرط آن که بتوانند تا پایان سال جاری ظرفیت تولید و اشتغال خود را افزایش دهند، از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

یزدانی تصریح کر‌د: شناسایی بنگاه‌های کوچک و متوسط در ۳دسته غیرفعال، کم‌تر از ۵۰ درصد ظرفیت، بین ۵۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت و همچنین طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، اعم از بنگاه‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و یا خارج از آن در دستور کار می‌باشد.

وی همچنین با اشاره به این‌که ‌این طرح نیاز ‌به مشارکت همگانی همه ارکان مرتبط از جمله بانک‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی دارد گفت: براساس بخشنامه بانک مرکزی‌، بانک‌های عامل می‌بایست حداکثر ظرف یک ماه نسبت به بررسی طرح‌ها و واحدهای معرفی شده از سوی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: تا پایان اردیبهشت ماه در کشور برای ۸۷۹۱۷ واحد صنعتی پروانه بهره‌برداری صادر شده که ۸۰۰۸۱ واحد از آن‌ها صنایع کوچک می‌باشد.

یزدانی تصریح کرد: از مجموع واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری ۳۷۱۴۸ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند که حدود ۴۲ درصد کل واحدهای به بهره‌برداری رسیده کشور را شامل می‌شوند.

 

وی اضافه کرد‌: جهت ایجاد شرایط مناسب برای اجرای پروژه‌های نیمه تمام صنعتی و همچنین واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سال اقتصاد مقاومتی دستورالعمل اعطای مشوق به منظور بخشودگی بخشی از تعدیل بدهی‌های معوق (تا سقف ۹۰درصد تعدیلات) تهیه، تنظیم و به استان‌ها ابلاغ شده است و متقاضیان باید ظرف مدت باقیمانده تا پایان شهریور ماه، جهت بهره‌مندی از آن به شرکت شهرک‌های صنعتی استان مراجعه کنند.