مشکل فاینانس طرح‌های معدنی حل شد

کرباسیان مشکل فاینانس طرح‌های معدنی حل شد رییس هیأت عامل ایمیدرو، با بیان این‌که با پیگیری بانک مرکزی، مشکل بانکی ایران با کشورهای اروپایی کاملاً حل شده است، گفت: فاینانس‌هایی از کره، آلمان، ایتالیا و فرانسه برای معادن گشایش می‌یابد.  به گزارش مهر، مهدی کرباسیان گفت: خوشبختانه با همتی که بانک مرکزی برای حل مشکلات […]

کرباسیان

مشکل فاینانس طرح‌های معدنی حل شد

رییس هیأت عامل ایمیدرو، با بیان این‌که با پیگیری بانک مرکزی، مشکل بانکی ایران با کشورهای اروپایی کاملاً حل شده است، گفت: فاینانس‌هایی از کره، آلمان، ایتالیا و فرانسه برای معادن گشایش می‌یابد.

 به گزارش مهر، مهدی کرباسیان گفت: خوشبختانه با همتی که بانک مرکزی برای حل مشکلات بانکی ایران با اروپا انجام داده و پیگیری‌هایی که صورت داده، مشکلات بانکی میان ایران و اروپا کاملاً حل شده است و امیدواریم مراحل بعدی شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌ها از سوی این کشور‌ها در معادن ایران را شاهد باشیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هم‌اکنون فاینانس‌هایی از کره، ایتالیا، فرانسه و آلمان برای معادن ایران به تصویب رسیده که در حال گشایش بوده و در این زمینه، مذاکرات به صورت جدی در حال انجام است.

وی درباره تأمین مالی از چین گفت: مشکلات عمده‌ای که بر سر راه گشایش فاینانس‌های چینی وجود داشته تا حدود زیادی حل شده، این در حالی است که گشایش فاینانس‌های چینی به دو دلیل عقب افتاده بود که یکی از آن وجود چالش جدی بر سر قیمت و نوع ماشین‌آلات و تجهیزات اصلی بود اما بعد از مذاکرات متعددی که ظرف ۱٫۵ سال اخیر انجام شد، قیمت‌ها کاهش چشمگیری یافت و ارقام منطقی شد.

وی خاطر نشان کرد: صورتحساب‌ها نیز آماده و به شرکت‌های چین ارایه شده است و پرداخت‌ها نیز به زودی آغاز خواهد شد.

 

به گفته کرباسیان، در کنار آن تجهیزات اصلی همچون ابزار الکترونیک و ماشین برقی به جای چین، از کشورهای اروپایی استفاده خواهد شد و بر این اساس، اکنون بیش‌تر طرح‌های فولادی مشکلی برای ماشین‌آلات بخش فولادسازی ندارند.