سرمایه‌گذاری عمانی‌‌ها در معدن آنتیموان ایران

سرمایه‌گذاری عمانی‌‌ها در معدن آنتیموان ایران یک شرکت تازه تأسیس عمانی ۷۰ درصد از سهام یک معدن آنتیموان در ایران را خریداری کرد. به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری مسقط دیلی، شرکت تازه تأسیس اوبار ماینینگ اینترنشنال عمان ۷۰ درصد از سهام یک معدن آنتیموان در ایران را خریداری کرده است. معدن سیرزار […]

سرمایه‌گذاری عمانی‌‌ها در معدن آنتیموان ایران

یک شرکت تازه تأسیس عمانی ۷۰ درصد از سهام یک معدن آنتیموان در ایران را خریداری کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری مسقط دیلی، شرکت تازه تأسیس اوبار ماینینگ اینترنشنال عمان ۷۰ درصد از سهام یک معدن آنتیموان در ایران را خریداری کرده است.

معدن سیرزار در ۱۲۵ کیلومتری جنوب غرب شهر مشهد واقع شده است. این معدن متعلق به شرکت پارت‌گوال‌گیتی مشهد است که در زمینه معدن کاری و خرید و و فروش مواد معدنی و غیرمعدنی تخصص دارد.

پارت‌گوال از سال ۲۰۱۱ در معادن روی زمین فعالیت دارد و اخیراً فعالیت‌های معدنی زیرزمینی خود را برای افزایش ظرفیت تولید آغاز کرده است.

براساس بیانیه‌ای که شرکت اوبار منتشر کرده، این قرارداد اخیراً در شهر مشهد به امضای طرفین رسیده است.

احمدالرواحی، رییس شرکت اوبار و رضانخعی، مدیرعامل شرکت پارت‌گوال این موافقتنامه را در حضور سعوداحمدالبروانی، سفیر عمان در ایران و اکبرسیبویه، سفیر فعلی ایران در عمان امضا کردند.

رواحی گفت: ما متعهد به توسعه متعهدانه دارایی‌ها و محیط‌هایی هستیم که در آن‌ها فعالیت می‌کنیم. یکی از استراتژی‌های ما حمایت از سیاست دولت عمان برای ایجاد یک قطب فرآوری معدنی در کشور است.

آلیاژ‌های آنتیموان در ساخت باتری‌ها، فلزات با اصطکاک پایین و مواد ضد آتش، شیشه، سفالگری و سرامیک‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چین قبلاً بیش از ۹۰ درصد آنتیموان دنیا را تأمین می‌کرد. براساس اعلام شرکت اوبار، پیش‌بینی می‌شود با افزایش جمعیت، رشد تولید خودرو و خانه‌سازی تقاضا برای اکسیدآنتیمون بیش‌تر شود.

نخعی گفت: ما از همکاری با شرکت اوبار خشنودیم. آن‌ها مسؤول اکتشافات اولیه، مطالعات تحقیقی و نقشه‌برداری‌های اقتصادی و ساختاری برای تهیه یک طرح معدن کاری مناسب و مطالعات امکان‌سنجی برای سرعت بخشیدن به معدن کار خواهند بود.