ژاپن ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خرید

مدیر امور بین‌الملل شرکت نفت ژاپن ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خرید مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران از افزایش فروش نفت ایران به ژاپن خبر داد و گفت: این کشور در ماه گذشته بیش از ٢٠٠ هزار بشکه از ایران نفت خریده است. به گزارش شانا، سید محسن قمصری درباره وضع صادرات […]

مدیر امور بین‌الملل شرکت نفت

ژاپن ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خرید

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران از افزایش فروش نفت ایران به ژاپن خبر داد و گفت: این کشور در ماه گذشته بیش از ٢٠٠ هزار بشکه از ایران نفت خریده است.

به گزارش شانا، سید محسن قمصری درباره وضع صادرات نفت ایران به ژاپن با اشاره به این که قرارداد فروش نفت به این کشور حدود ١٢٠ هزار بشکه در روز است، تصریح کرد: با این وجود میزان خرید نفت این کشور از ایران در ۳ ماه اخیر افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان این که این کشور در ماه گذشته بیش از ٢٠٠ هزار بشکه از ایران نفت خریده است، برروی این موضوع تأکید کرد: ظرفیت پالایشی ژاپن در حال کاهش است، به‌طوری که این ظرفیت، از ٥ میلیون بشکه در روز به ٣ میلیون و ٦٠٠ هزار بشکه رسیده است و قرار است بیش از این نیز کاهش پیدا کند.

قمصری افزود: با این شرایط، ایران می‌تواند میان ١٦٠ تا ٢٠٠ هزار بشکه از این بازار سهم داشته باشد.

ژاپن یکی از مشتریان سنتی نفت خام ایران است که واردات نفت آن از کشورهای خاورمیانه در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ١٠درصد افزایش یافت. عربستان با صادرات میانگین یک میلیون و ٤٠٠ هزار بشکه در روز در ماه آوریل بزرگ‌ترین تأمین‌کننده نفت این کشور بود و پس از آن عراق با ١٦٧ هزار بشکه در روز در جایگاه بعدی قرار داشت.

 

درماه آوریل ٢٠١٦ حدود ٨٧,٦ درصد از مجموع واردات نفت خام ژاپن از کشورهای خاورمیانه صورت پذیرفته که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ١٠ درصد بیش‌تر است.