موشکهای سعودی عامل به خاک و خون کشیدن کودکان یمنی

     پایگاه یمنی انصارا… در گزارشی به توصیف وضعیت اسفناک کودکان این کشور و به خاک و خون کشیده شدن آن‌ها از سوی متجاوزان سعودی پرداخته است.به گزارش مهر، پایگاه «انصارا…» یمن در مطلبی به بررسی آلام و رنج‌های کودکان این کشور در جریان تجاوز و حملات وحشیانه و ددمنشانه رژیم سعودی به مناطق […]

     پایگاه یمنی انصارا… در گزارشی به توصیف وضعیت اسفناک کودکان این کشور و به خاک و خون کشیده شدن آن‌ها از سوی متجاوزان سعودی پرداخته است.به گزارش مهر، پایگاه «انصارا…» یمن در مطلبی به بررسی آلام و رنج‌های کودکان این کشور در جریان تجاوز و حملات وحشیانه و ددمنشانه رژیم سعودی به مناطق مختلف این کشور پرداخته است.

در این مطلب بیان شده است: فقر، بدبختی و سختی خنده را از لبان کودکان یمنی نبرد. نیازمندی، قلب‌های کودکان یمن را نترساند و هیچ قدرتی بر روی این زمین وجود نداشت که قادر به از بین بردن لبخند کودکان یمنی باشد؛ تا این‌که همسایه آن‌ها با ارسال هدیه‌های کُشنده به این کودکان خیانت کرد. بسیاری از کودکان یمنی در سنین کمی بودند که توسط جنایتکاران «آمریکا، اسرائیل و سعودی‌ها» به شهادت رسیده‌اند.

انصارا… در ادامه می‌افزاید: جنازه‌های این کودکان پیدا شد، در حالی که جمجمه‌هایشان تکه‌تکه شده بود و همچنین بدن برخی از آن‌ها کباب شده بود. برخی از کودکان در حالی که مشغول خوردن غذا با خانواده خود بودند، توسط موشک‌های مرگ ربوده شدند. برخی از کودکان در سن شیرخوارگی بودند که این فاجعه برایشان رخ داد. برخی دیگر از این کودکان در حال خوردن دوای بیماری مزمن خود بودند و برخی دیگر نیز با تمام وجود مشغول خنده و بازی بودند اما این خنده، آخرین خنده آن‌ها بود.

پایگاه انصارا… همچنین تصریح می‌کند: برخی دیگر از این کودکان پاک، دست به دعا برداشته بودند و از خداوند درخواست می‌کردند روزی پدرشان وسعت یابد. برخی دیگر نیز به دلیل عدم کمک به پسر همسایه برای این‌که مجدداً روی پای خود بایستد، مشغول عذرخواهی بودند و برخی دیگر از این کودکان در حال اقامه نماز صبح با پدرشان بودند. این در حالی است که شماری دیگر از آن‌ها در حال شنیدن داستان پیروزی‌های مسلمانان و مردم فلسطین و داستان شهیدان و دیگر داستان‌های دردناک بودند. به علاوه برخی دیگر نیز از پدران خود در رابطه با مشخصات کودک خوشبخت و حقوق متعلق به آن سؤال می‌پرسیدند اما پیش از شنیدن پاسخ سؤالات خود، موشک‌های بی‌رحم خیانت، نیرنگ و جنایت بر سر آن‌ها فرود آمده بود؛ این موشک‌ها هدیه‌ای از سوی سعودی‌ها و متحدان آن‌ها یعنی قدرت‌های مستکبر بود.

در ادامه این مطلب عنوان شده است: این گونه جنایات موجب شد که برخی از سازمان‌های انسانی در برابر سکوت جهانی در قبال جنایات غیرانسانی و غیراخلاقی علیه کودکان یمن، ابراز نگرانی کنند و از سازمان ملل درخواست کنند که مسؤولیت‌های خود را در این رابطه برعهده گیرد. همچنین این سازمان‌ها از سازمان ملل درخواست کردند که از قراردادن نام ائتلاف سعودی حمله به یمن در لیست سیاه کودک‌کُشان عقب‌نشینی نکند تا بدین صورت از کودکان و نوجوانان یمنی حمایت کرده باشد و برای متوقف کردن تجاوز به یمن سریع‌تر اقدام کند.

انصارا… مطرح می‌کند: در همین راستا جنبش جهانی دفاع از کودکان شاخه یمن، حملات متجاوزان سعودی و متحدانش به یمن، کشتار شهروندان به‌طور عام و کودکان به‌طور خاص، بمباران منازل مسکونی و بیمارستان‌ها و زیرساخت‌ها را محکوم کرد و نسبت به وخیم شدن اوضاع انسانی هشدار داد. از سوی دیگر سازمان ملل نیز عربستان را به انجام جنایت‌های بزرگ در حق کودکان و نوجوانان یمنی متهم کرد و آن را جنایتی وصف نشدنی دانست. در همین راستا یکی از اعضای دفتر سازمان ملل اعلام کرد که حملات هوایی سعودی‌ها موجب جان باختن شمار بسیاری از کودکان و نوجوانان یمنی در مدرسه، خیابان و یا خانه‌هایشان شده است.

در پایان این گزارش آمده است: در همین راستا سازمان عفو بین‌الملل تسریع در روند تحقیق در خصوص کشتار هزاران یمنی از جمله صد‌ها کودک و نوجوان را خواستار شد. به علاوه سازمان حقوق بشر آمریکا نیز در گزارشی عنوان کرد که حملات هوایی به یمن که موجب جان باختن شهروندان شده است، نگرانی‌ها را در پی داشته است. این سازمان تجاوز عربستان و متحدانش علیه مردم یمن را جنایت جنگی توصیف کرده است. همچنین مقامات محلی در یمن نیز از نمایندگان سازمان ملل درخواست کرده‌اند عربستان را به دلیل انجام جنایات علیه مردم بی‌دفاع یمن محاکمه کنند.