آخوندی:مسکن در برنامه ششم دیده شده است

  وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه ششم توسعه به سیاست‌های توسعه مسکن توجه کافی را داشته و این برنامه‌ها در آینده اعلام می‌شود. به گزارش ایسنا، عباس آخوندی اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه نسبت به سیاست‌های توسعه مسکن بی‌توجهی نشده و برنامه‌ها قطعاً در آینده اعلام خواهد شد. وی همچنین در حاشیه نشست […]

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه ششم توسعه به سیاست‌های توسعه مسکن توجه کافی را داشته و این برنامه‌ها در آینده اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، عباس آخوندی اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه نسبت به سیاست‌های توسعه مسکن بی‌توجهی نشده و برنامه‌ها قطعاً در آینده اعلام خواهد شد.

وی همچنین در حاشیه نشست «چالش‌های توسعه شهری در اندیشه ایرانشهر» که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، درباره بازبینی آیین‌نامه نظامات اداری گفت: من به ضرورت این بازنگری کاملاً اعتقاد دارم؛ چرا که در حال حاضر وظایف شهرداری، مهندس ناظر، مالک و مجری در ابهام گسترده است و رژیم حقوقی روشنی در این زمینه وجود ندارد.

 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: قوانین موجود قوانین خوبی هستند اما اگر در جریان بازنگری آیین‌نامه بتوانیم به طول کامل شفاف‌سازی کنیم هم شهرداری در جایگاه اصلی خود قرار می‌گیرد، هم مالک از حقوق خود بهره‌مند می‌شوند و هم مهندس به وظایف حرفه‌ای خود عمل می‌کند. لذا من فکر می‌کنم نیاز به بازنگری کلی این قانون بعد از ۱۵ حس می‌شود.