افت ۷ درصدی شاخص فرابورس ایران در خرداد امسال

افت ۷ درصدی شاخص فرابورس ایران در خرداد امسال شاخص فرابورس ایران(آیفکس) در سومین ماه امسال با ۷ درصد افت روبه‌رو شد و ۶۱ واحد کاهش یافت. به گزارش تسنیم، نگاهی به‌کارنامه فرابورس ایران در سومین ماه معاملاتی امسال نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۱۰هزار و ۲۷۰میلیون ورقه بهادار در ۷۵۴هزار نوبت به ارزش […]

افت ۷ درصدی شاخص فرابورس ایران در خرداد امسال

شاخص فرابورس ایران(آیفکس) در سومین ماه امسال با ۷ درصد افت روبه‌رو شد و ۶۱ واحد کاهش یافت.

به گزارش تسنیم، نگاهی به‌کارنامه فرابورس ایران در سومین ماه معاملاتی امسال نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۱۰هزار و ۲۷۰میلیون ورقه بهادار در ۷۵۴هزار نوبت به ارزش ۳۷هزار و ۱۳۹میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب نشان از رشد ۳۲، ۴۸ و ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۱۳۸۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۸۰۶میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۹۸۹میلیون ورقه بهادار به ارزش ۹هزار و ۵۹۸میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر رشد ۱۱۹و ۵۶ درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و افزایش ۱۳ و ۵۶درصدی حجم و ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با خرداد سال ۹۴ است.

این گزارش می‌افزاید: در سومین ماه امسال طی ۲۱ روز معاملاتی هر روز به‌طور میانگین ۴۸۹میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و ۷۶۹میلیارد ریال معامله شده است و شاخص فرابورس ایران(آیفکس) نیز با افت ۶۱ واحدی و کاهش ۷ درصدی، در پایان این ماه در کانال ۷۵۸واحد ایستاد.

همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی تعداد ۱۵۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۱۶هزار و ۱۲ میلیارد ریال معامله شده که از رشد ۴۸۹ و ۲۱درصدی حجم و ارزش معاملات این بازار در خرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

 

افزون بر این؛ بالغ بر ۱۴ میلیون ورقه صکوک به ارزش ۱۳۸۴۳ میلیارد ریال، ۱۳۸ میلیون صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۱۱۴۸میلیارد ریال و یک میلیون و ۲۱هزار ورقه تسه به ارزش ۱۰۲۱میلیارد ریال در ماه گذشته در این بازار مورد معامله قرار گرفته است.