رشد ۵ درصدی تولید شمش فولاد کشور

رشد ۵ درصدی تولید شمش فولاد کشور میزان تولید شمش فولاد کشور طی دو ماهه نخست امسال، ۵٫۶ درصد رشد یافت. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت‌های فولاد ساز کشور طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۸۴۰ تن […]

رشد ۵ درصدی تولید شمش فولاد کشور

میزان تولید شمش فولاد کشور طی دو ماهه نخست امسال، ۵٫۶ درصد رشد یافت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت‌های فولاد ساز کشور طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۸۴۰ تن فولاد خام تولید کردند. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، دو میلیون و ۹۹۳ هزار و ۱۲۲ تن بود.

 در این میان، شرکت‌های بزرگ فولاد ساز شامل «فولاد مبارکه» یک میلیون و ۵ هزار و ۵۴۶ تن، «فولاد خوزستان» ۶۱۹ هزار و ۹۲۹ تن، «ذوب آهن اصفهان» ۳۹۲ هزار و ۷۸۱ تن، «فولاد هرمزگان» ۲۲۷ هزار و ۲۲۱ تن، «سبا» ۱۱۴ هزار و ۷۷۷ تن، «فولاد خراسان» ۸۳ هزار و ۲۸۰ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۵۰ هزار و ۲۵۹ تن و نیز «گروه ملی صنعتی فولاد ایران» ۸ هزار و ۵۴۷ تن فولاد خام تولید کردند.

علاوه بر این دو ماه نخست سال جاری، دو میلیون و ۶۸۲ هزار و ۱۱۰ تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق گالوانیزه خودرو، ورق گرم، لوله و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۴ (دو میلیون و ۷۹۶ هزار و ۵۹۲ تن)، حاکی از کاهش حدود ۴ درصدی است.

 

شرکت‌های فولادی در اردیبهشت ماه۹۵، یک میلیون و ۶۴۷ هزار و ۷۳۹ تن «فولاد خام» و یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۷۸ تن «محصولات فولادی» تولید کردند که این میزان تولید در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۴ (یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۲۱۷ تن فولاد خام و یک میلیون و ۴۵۸ هزار و ۱۲۹ تن محصولات فولادی)، به ترتیب ۶٫۸ درصد رشد و ۲٫۷ درصد کاهش یافت.