کشف بیش از ۵۰۰ تن موادمخدر در سال گذشته

کشف بیش از ۵۰۰ تن موادمخدر در سال گذشته فرمانده نیروی انتظامی با بیان این‌که نیروی انتظامی در مقابله و مبارزه با واردکنندگان و توزیع‌کنندگان موادمخدر از مرز‌ها گرفته تا داخل شهر‌ها اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: امیدواریم با توجه به تأکید مقام معظم رهبری، امسال شاهد مبارزه جدی‌تری در حیطه موادمخدر باشیم. به […]

کشف بیش از ۵۰۰ تن موادمخدر در سال گذشته

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این‌که نیروی انتظامی در مقابله و مبارزه با واردکنندگان و توزیع‌کنندگان موادمخدر از مرز‌ها گرفته تا داخل شهر‌ها اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: امیدواریم با توجه به تأکید مقام معظم رهبری، امسال شاهد مبارزه جدی‌تری در حیطه موادمخدر باشیم.

به گزارش ایلنا، حسین‌اشتری در حاشیه مراسم سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر با بیان این‌که در حیطه مبارزه با موادمخدر اولویت اصلی در نیروی انتظامی مقابله و مبارزه با واردکنندگان و توزیع‌کنندگان موادمخدر است، اظهار کرد: نیروی انتظامی از مرز‌ها گرفته تا داخل شهر‌ها اقدامات خوبی انجام داده و کشفیات ناجا مؤید تلاش‌های مضاعف انجام شده است.

وی افزود: البته اقدامات انجام شده کفایت نمی‌کند و دستگاه‌ها باید تعامل و همکاری بیش‌تری داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی ضمن ابراز امیدواری از ایجاد عزمی ملی در کشور برای مبارزه با موادمخدر با توجه به تأکید مقام معظم رهبری گفت: امیدواریم امسال شاهد مبارزه جدی‌تری باشیم به هر میزان که هماهنگی بین دستگاهی بیش‌تر باشد و امکانات مقابله‌ای توسعه یابد، توفیقات ما در مقابله با موادمخدر بیش‌تر می‌شود.

 

اشتری در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود میزان مصرف موادمخدر در کشور دو تا ۳ برابر میزان کشفیات موادمخدر است، گفت: آمار‌ها را نمی‌توان به صورت دقیق عنوان کرد اما کشف بیش از ۵۰۰ تن موادمخدر در سال گذشته اقدام خوبی بوده است و امیدواریم کشفیات ما افزایش یابد. این موضوع که میزان مصرف ۲ تا ۳ برابر کشفیات باشد، قابل بررسی است.