قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت قیمت جهانی نفت در بازار معاملات روز گذشته با روند نزولی آغاز به‌کار کرد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در بازار معاملات دیروز در منطقه آسیا با کاهش روبه‌رو شد، این در حالی است که در ۳ روز اخیر به دلیل کم شدن نگرانی‌ها از […]

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات روز گذشته با روند نزولی آغاز به‌کار کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در بازار معاملات دیروز در منطقه آسیا با کاهش روبه‌رو شد، این در حالی است که در ۳ روز اخیر به دلیل کم شدن نگرانی‌ها از جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا، قیمت جهانی نفت با روند صعودی روبه‌رو شد اما این موضوع موجب شد که تمرکز بر روی عرضه نفت افزایش یابد که منجر به کاهش بهای طلای سیاه شد.

در همین حال، قیمت نفت دریای برنت با ۵۲ سنت کاهش به رقم ۵۰ دلار و ۱۳ سنت در هر بشکه رسید، ضمن این‌که قیمت نفت وست‌تگزاس اینترمیدیت آمریکا برای تحویل در ماه آگوست با ۴۱ سنت کاهش در برابر ۴۸ دلار و ۹۶ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

البته کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که قیمت جهانی نفت به تدریج در میان و بلند مدت افزایش یابد اما رسیدن به بهای ۱۰۰ دلار در هر بشکه در یک فاصله زمانی کوتاه مدت امری غیرممکن به نظر می‌رسد.

 

همچنین صادرات نفت عربستان در ماه آوریل علی‌رغم سطح بالای تولید نفت این کشور با کاهش روبه‌رو شد.