عده‌ای برای به دست آوردن کرسی‌های مجلس دولت را تخریب نکنند

  نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس نباید برای به دست آوردن کرسی‌های خانه ملت، دولت را تخریب کنند، گفت: تبلیغات انتخاباتی نباید علیه نظام و دولت باشد. به گزارش ایرنا، ایرج ندیمی افزود: انتخابات هنوز در کشور به گرمای خود نرسیده است، این […]

 

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس نباید برای به دست آوردن کرسی‌های خانه ملت، دولت را تخریب کنند، گفت: تبلیغات انتخاباتی نباید علیه نظام و دولت باشد.

به گزارش ایرنا، ایرج ندیمی افزود: انتخابات هنوز در کشور به گرمای خود نرسیده است، این بدان دلیل است که ممکن است تا روز ۲۸ بهمن ماه نامزدهایی تأیید یا رد صلاحیت شوند.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل هنوز احزاب و گروه‌های مختلف لیست‌های خود را نهایی نکرده‌اند و از سوی دیگر اقلام تبلیغاتی نیز تقسیم و توزیع نشده است.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که باید از روز ۲۸ بهمن ماه منتظر اوج تبلیغات و گرمای انتخابات باشیم، گفت: ما از رسانه ملی می‌خواهیم که در موضوع تبلیغات مشارکت بیش‌تری داشته باشد و فضای انتخابات را گرم کند.

ندیمی تصریح کرد: نامزد‌ها در تبلیغات انتخاباتی نباید بی‌اخلاقی کنند، تبلیغات نباید علیه نظام و دولت باشد از سویی تبلیغات نامزد‌ها نباید بر خلاف سیاست‌ها و منافع ملی باشد.

وی افزود: در حال حاضر وعده‌های دروغین و ضد دولت رو به افزایش است و این برای کشور بسیار خطرناک است. زیرا دولت منتخب مردم است و نباید منتخب مردم را تضعیف کرد.

وی با بیان این که تبلیغات ضد دولتی به ضرر نظام است، گفت: امروز دولت پیشتاز است و نباید با هجمه‌های تبلیغاتی صرفاً برای گرفتن رأی علیه دولت تبلیغات کرد، این خلاف اخلاق انتخاباتی است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس نهم تصریح کرد: درست است که هدف رای است، ولی عده‌ای نباید به خاطر به دست آوردن علیه دولت دروغ گویند و دولت را تخریب کنند.

ندیمی خاطرنشان کرد: هنوز تنور تبلیغات انتخاباتی گرم نشده است، عده‌ای شروع به این تخریب‌ها کرده‌اند، این در حالی است که نقاط مثبت دولت را بیان نمی‌کنند.

وی در مورد لیستی که اخیراً به نام لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت منتشر شده است، گفت: هنوز لیست نهایی منتشر نشده است و لیست ما در چند روز آینده منتشر می‌شود.

نامزد انتخاب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت جبهه اصولگرایی و اصلاح طلبی اظهار داشت: تا امروز در میان اصولگرایان وزنه بیش‌تر به نفع جبهه پایداری است، زیرا آنان تبلیغات خود را شروع کرده ولی دیگر اصولگرایان هنوز منتظر قواعد و ضوابط هستند، اصلاح طلبان و نامزدهای مستقل نیز کار خود را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: تصور می‌کنم کرسی‌های بیش‌تر مجلس آینده را نمایندگان مستقل به دست می‌آورند که شدت حملاتشان به دولت کم است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس تأکید کرد: توقع ما از رسانه ملی این است که طبق تأکیدات رهبر معظم انقلاب عمل کنند و معیارهایی که نظر رهبری و امام راحل بوده است را در تبلیغات مورد توجه قرار دهند.

ندیمی یادآور شد: رسانه ملی باید به اصل مشارکت بها دهد این موضوع بهتر از آن است که آنان وارد مصادیق شوند و در مصادیق هم باید به نظرات رهبر معظم انقلاب و امام راحل عمل کنند.

تبلیغات انتخاباتی نامزدهای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ۲۲ بهمن آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح ششم اسفندماه ادامه خواهد داشت.

تبلیغات انتخاباتی نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از ۲۹ بهمن به مدت یک هفته آغاز می‌شود.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به‌طور همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.