نکو:شهرداری بلندمرتبه‌سازی در تهران را تعطیل کند

  عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تأکید بر ممنوعیت بلندمرتبه‌سازی در تهران، گفت: ماحصل برج‌‌ها و سازه‌های بلند در پایتخت، افزایش ترافیک و آلودگی هوا بوده است. به گزارش خانه ملت، ابراهیم نکو در واکنش به ابلاغیه شورای عالی شهرسازی و معماری مبنی بر ممنوعیت بلندمرتبه‌سازی در تهران، گفت: ساخت‌وساز در تهران باید تعطیل […]

 

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تأکید بر ممنوعیت بلندمرتبه‌سازی در تهران، گفت: ماحصل برج‌‌ها و سازه‌های بلند در پایتخت، افزایش ترافیک و آلودگی هوا بوده است.

به گزارش خانه ملت، ابراهیم نکو در واکنش به ابلاغیه شورای عالی شهرسازی و معماری مبنی بر ممنوعیت بلندمرتبه‌سازی در تهران، گفت: ساخت‌وساز در تهران باید تعطیل شود چراکه امروزه پایتخت به شهر بی‌هویت تبدیل شده که خسارت بسیاری به شهروندانش وارد کرده است البته این به معنی نادیده گرفتن زیبایی‌های تهران و یا خدمات ارایه شده از سوی مدیریت شهری نیست اما دود غلیظ ناشی از آلودگی هوا، شهر پر از گرفتاری و مسایل تهدید کننده را یادآور می‌شود.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اجازه وسیع‌تر شدن شهر تهران با ساخت و سازهای بلند کار صحیحی نیست، در حقیقت از میزان بلند مرتبه‌سازی‌ها به خاطر تأثیر مستقیم آن بر افزایش ترافیک و آلودگی هوا باید کاست، چه بسا که در طرح انتقال پایتخت هم رفع آلودگی هوا و کاهش ترافیک سنگین مورد نظر بود.

ساخت برج با معماری ایرانی- اسلامی در پایتخت مطلوب است

وی افزود: گام برداشتن برای افزایش بلندمرتبه‌سازی آلودگی و بیماری ناشناخته را به دنبال داشت، لذا نه تنها بلندمرتبه‌سازی باید ممنوع شود، بلکه حتی ساخت و سازهای معمول هم باید ساماندهی و بر مبنای منطق پیش رود تا تهران به شهر غیرقابل تحمل تبدیل نشود.

 

نکو با بیان این‌که برج‌های بی‌معنا و مفهوم حتی در پایتخت هم نباید ساخته شود، گفت: ساخت یک برج با هدف ارایه پیامی برای کشور و جهان قابل پذیرش است، زمانی که معماری اسلامی مورد نظر است یا برجی نشان از پیام فرهنگی و دینی دارد به لحاظ بحث توریستی و ارایه هنرهای ایرانی و اسلامی می‌تواند مورد حمایت قرار گیرد.