یک اتهام و آبروریزی بزرگ برای MSI و ASUS

یک اتهام و آبروریزی بزرگ برای MSI و ASUS نهاد TechPowerUp که علاوه بر حوزه اطلاع‌رسانی یک نهاد مستقل ارزیابی و سنجش عملکرد کارت‌های گرافیکی و پردازشگر‌‌ها نیز هست امروز اعلام کرده است که شرکت‌ ام‌اس‌ای و همچنین ایسوس اقدام به ارسال نمونه‌هایی از کارت‌های گرافیکی خود برای آزمون و سنجش عملکرد به این نهاد […]

یک اتهام و آبروریزی بزرگ برای MSI و ASUS

نهاد TechPowerUp که علاوه بر حوزه اطلاع‌رسانی یک نهاد مستقل ارزیابی و سنجش عملکرد کارت‌های گرافیکی و پردازشگر‌‌ها نیز هست امروز اعلام کرده است که شرکت‌ ام‌اس‌ای و همچنین ایسوس اقدام به ارسال نمونه‌هایی از کارت‌های گرافیکی خود برای آزمون و سنجش عملکرد به این نهاد کرده‌اند که در واقع سریع‌تر و بهینه‌تر از نمونه‌هایی است که در بازار و برای مشتریان عرضه می‌کنند.

به گزارش «تابناک» این نهاد اعلام کرده است که نمونه‌های ارسالی برای آزمایش با سرعت کلاک مبتنی بر نرم‌افزار سریع تری نسبت به نمونه‌های در دست مشتریان بوده است و هرچند هنوز هم مشتریان می‌توانند به این سرعت کلاک دست یابند اما این امر مستلزم نصب نرم افزاری که از سوی شرکت ارایه می‌شود و همچنین فعال کردن پروفایل مربوطه است.

این نهاد اعلام کرده است که این امر یک استراتژی سؤال برانگیز در مورد بازاریابی این دو شرکت است و ترفندهای اینچنینی با استفاده از ایجاد تغییرات در BIOS می‌تواند منجر به تخمین اشتباه در سایر موارد نیز بشود.

این نهاد با نام بردن از یک مدل کارت گرافیک شرکت ‌ام‌اس‌ای اعلام کرده است که نمونه MSI GeForce GTX 1080 Gaming X که برای بررسی و ارزیابی ارسال شده بود، به این دلیل که برای کار بر روی حالت OC یا Overclocking تنظیم شده بود نتایج بهتری را از نمونه‌های موجود در بازار که در حالت معمولی Gaming تنظیم شده‌اند، نشان داده است که این امر منجر به تفسیر اشتباه از عملکرد این چیپ گرافیکی شده است.

نهاد NextPowerUp همچنین کشف کرده است که طی سال‌های گذشته این رویه در مورد شرکت MSI صادق بوده است که در واقع در حکم یک امداد غیبی برای ‌ام‌اس‌ای در بازار بوده!

صرف نظر از این شرکت تایوانی، شرکت ایسوس نیز که نام و نشان و اعتبار جهانی بزرگ‌تری دارد متهم شده که کرات‌های گرافیکی که برای بررسی ارسال می‌کرده است را برای عملکرد در حالت OC برنامه‌ریزی کرده بوده است که دلایل این شرکت نیز دقیقا مشابه با دلایل شرکت ‌ام‌اس‌ای بوده است.

 

این مطالب برای اولین بار در هفته گذشته از سوی NextPowerUp منتشر شده بود اما تا کنون هیچ کدام از این دو شرکت توضیح رسمی در مورد آن ارایه نکرده‌اند.