حمله هکر‌‌ها به بانک‌های مرکزی اندونزی و کره جنوبی

حمله هکر‌‌ها به بانک‌های مرکزی اندونزی و کره جنوبی یک ماه پس از تهدید اعضای گروه هکری ناشناس درمورد حمله به بانک‌های مختلف در جهان، وب‌سایت بانک‌های مرکزی دو کشور اندونزی و کره‌جنوبی هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند. به گزارش فارس به نقل از زددی نت، بانک مرکزی اندونزی برای مقابله با این حملات، دسترسی […]

حمله هکر‌‌ها به بانک‌های مرکزی اندونزی و کره جنوبی

یک ماه پس از تهدید اعضای گروه هکری ناشناس درمورد حمله به بانک‌های مختلف در جهان، وب‌سایت بانک‌های مرکزی دو کشور اندونزی و کره‌جنوبی هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

به گزارش فارس به نقل از زددی نت، بانک مرکزی اندونزی برای مقابله با این حملات، دسترسی ۱۴۹ منطقه در جهان را که معمولاً به وب‌سایت یاد شده مراجعه نمی‌کنند، مسدود کرده است.

بنا بر اعلام مقامات مربوطه در جریان این حملات هیچ پولی از بانک‌های مرکزی اندونزی و کره جنوبی به سرقت نرفته است. حملات مذکور عمدتاً از نوع distributed denial of service (DDoS) بوده‌اند. همچنین هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

بانک‌های مرکزی دو کشور با همکاری یکدیگر جلوی موفقیت حملات یادشده را گرفته‌اند و در حال تبادل نظر برای پیگیری موضوع هستند. بانک مرکزی اندونزی تنها در ۱۲ ساعت از روز دوشنبه موفق به شناسایی ۲۷۳ ویروس و ۶۷ هزار هرزنامه شده که برای سرور و وب‌سایت بانک ارسال شده‌اند.

 

در ماه می وب‌سایت‌های بانک‌های مرکزی یونان و قبرس هم هدف حمله قرار گرفته بودند و در ماه فوریه هم ۸۱ میلیون دلار توسط هکر‌‌ها از بانک مرکزی بنگلادش سرقت شد.