پیام محمد علی کشاورز برای پرستویی

پیام محمد علی کشاورز برای پرستویی محمد علی کشاورز برای سالروز تولد پرویز پرستویی متن کوتاهی را نوشت. محمد علی کشاورز در سالروز تولد پرویز پرستویی برایش نوشت: تولد پرویز عزیزم، این نازنین هنرمند به راستی پاک، نجیب، توانمند و دوست داشتنی رو، به جامعه فرهنگ و هنر و همه ملت ایران تبریک می‌گم. این […]

پیام محمد علی کشاورز برای پرستویی

محمد علی کشاورز برای سالروز تولد پرویز پرستویی متن کوتاهی را نوشت.

محمد علی کشاورز در سالروز تولد پرویز پرستویی برایش نوشت: تولد پرویز عزیزم، این نازنین هنرمند به راستی پاک، نجیب، توانمند و دوست داشتنی رو، به جامعه فرهنگ و هنر و همه ملت ایران تبریک می‌گم.

این بازیگر در این متن کوتاه که به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرارداد، خطاب به پرستویی ادامه داد: امیدوارم سال‌های سال زنده و سلامت باشی و ملت ایران از هنر و وجود نازنینت بهره ببرند.

دیروز چهارشنبه دوم تیرماه، پرویز پرستویی ۶۱ ساله شد.

پر افتخار‌‌ترین بازیگر جشنواره فیلم فجر که چندی پیش «بادیگارد» را روی پرده داشت و قرار است طی روزهای آینده برای اولین بار مقابل دوربین مسعود کیمیایی برود، در دوم تیرماه ۱۳۳۴ در همدان متولد شد و فعالیتش را در تئاتر با نمایش «ماجرای یک محل» در سال ۴۸ و بازیگری‌اش را در سینما با «دیار عاشقان» در سال ۱۳۶۲ آغاز کرد که با همان فیلم موفق به دریافت جایزه بازیگری از جشنواره فیلم فجر شد.

از دیگر فیلم‌های سینمایی این بازیگر می‌توان به «حکایت آن مرد خوشبخت»، «آدم‌برفی»، «لیلی با من است»، «مهر مادری»، «روانی»، «آژانس شیشه‌ای»، «مرد عوضی»، «روبان قرمز»، «موج مرده»، «آب و آتش»، «دیوانه‌ای از قفس پرید»، «مارمولک»، «کافه‌ترانزیت»، «بید مجنون»، «پاداش سکوت»، «صدسال به این سال‌ها»، «سیزده۵۹»، «من و زیبا»، «خرس»، «مهمان داریم»، «امروز» و «دو» اشاره کرد.

 

شاید بتوان گفت حاج کاظم «آژانس شیشه‌ای» یکی از نقش‌های ماندگار پرستویی است. او می‌گوید: «همه فیلمهایم را دوست دارم اما «آژانس‌شیشه‌ای» را دلی دوست دارم و ته‌مایه حاج‌کاظم در دلم است و هر موقع آن‌را می‌بینم دگرگون می‌شوم و به این شخصیت خیلی می‌توانم نزدیک شوم.»