ثبت‌ نام ۱۵ هزار کودک کار در مدارس تهران

ثبت‌ نام ۱۵ هزار کودک کار در مدارس تهران مدیر کل آموزش ابتدایی شهر تهران از ثبت‌نام ۱۵ هزار کودک کار در مدارس برخی از مناطق خبر داد و گفت: مشکل ما نداشتن اوراق هویتی کودکان کار است. به گزارش مهر، فریبرز حمیدی در نشست اصلاح آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان که در وزارت […]

ثبت‌ نام ۱۵ هزار کودک کار در مدارس تهران

مدیر کل آموزش ابتدایی شهر تهران از ثبت‌نام ۱۵ هزار کودک کار در مدارس برخی از مناطق خبر داد و گفت: مشکل ما نداشتن اوراق هویتی کودکان کار است.

به گزارش مهر، فریبرز حمیدی در نشست اصلاح آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان که در وزارت رفاه برگزار شد، افزود: در آیین‌نامه ساماندهی کودکان ۳ تکلیف بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده که هشدار و آگاه‌سازی اولیای دانش‌آموزان در بحث ‌آسیب‌های اجتماعی، شناسایی و راهنمایی دانش‌آموزان در معرض آسیب و ارایه آموزش‌های لازم در مورد آسیب‌های اجتماعی به دانش‌آموزان از جمله آن‌‌ها بود.

وی به اجرای طرح مشوق‌های تحصیلی برای کودکان اشاره کرد و گفت: سال گذشته این طرح در مورد کودکان کار و خیابان در شهر تهران اجرا شد که نتایج خوبی را نیز در برداشت.

حمدی از راه‌اندازی مدارسی برای ثبت‌نام کودکان کار در برخی مناطق تهران خبر داد و گفت: طی دو سال و نیم گذشته توانستیم بیش از ۱۵ هزار کودک کار را در مدارس خودمان تحت پوشش قرار دهیم، به‌طوری که در مناطق ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ و همچنین منطقه۲ کودکان کار شناسایی و آن‌‌ها را برای ثبت نام به مدارس معرفی کردیم.

 

مدیر کل آموزش ابتدایش شهر تهران با اشاره به این‌که بیش از ۸۰ درصد کودکان کار فاقد شناسنامه هستند، گفت: مشکل قانونی که در این زمینه وجود دارد این است که برای صدور کارنامه کودکان حتماً باید کارت شناسایی و هویتی داشته باشند و چون این افراد فاقد کارت شناسایی هستند، امکان ارایه کارنامه به آن‌‌ها وجود ندارد.