ذخایر ارزی سازمان تأمین اجتماعی به دلیل ناکارآمدی قوانین کاهش یافته است

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری ذخایر ارزی سازمان تأمین اجتماعی به دلیل ناکارآمدی قوانین کاهش یافته است رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان این‌که با قانون‌گذاری غلط مشکلاتی پیش پای صندوق تأمین اجتماعی گذاشته شده است، گفت: ذخایر ارزی سازمان تأمین اجتماعی به دلیل ناکارآمدی قوانین کاهش یافته است  به گزارش ایلنا، علی بیگی […]

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری

ذخایر ارزی سازمان تأمین اجتماعی به دلیل ناکارآمدی قوانین کاهش یافته است

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان این‌که با قانون‌گذاری غلط مشکلاتی پیش پای صندوق تأمین اجتماعی گذاشته شده است، گفت: ذخایر ارزی سازمان تأمین اجتماعی به دلیل ناکارآمدی قوانین کاهش یافته است

 به گزارش ایلنا، علی بیگی در نشست «هم‌اندیشی نهادهای مردمی در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی» درمورد ورود قوه قضاییه به پرونده کارگران معدن طلای آق‌دره گفت: در همه جای دنیا اختلاف کارگران و کارفرما در ارگان‌های خاص و در کشور ما در مراجع حل اختلاف به این مشکلات رسیدگی می‌شود. از این رو صدور شلاق زیبنده کارگران نیست و مجموعه نظام را زیر سؤال می‌برد.

وی افزود: کارگری که پیامبر گفته دست او را می‌بوسم مستحق شلاق نیست.

در ادامه این مراسم، حسن‌صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز با بیان این‌که هر چقدر ارتباط دولت با نهادهای مدنی ارگانیک‌تر شود، مدیریت اجرایی تقویت می‌شود، اظهار داشت: تقویت ارتباط بین نهادهای مدنی و حوزه روابط کار به تقویت نیروی کار و جلوگیری از تضییع حقوق آن منجر می‌شود.

صادقی با اشاره به مشکلات صندوق تأمین اجتماعی گفت: بیش‌تر مشکلات صندوق تأمین اجتماعی از تعهدات حاکمیتی بوده و مجلس شورای اسلامی با قانون گذاری غلط مشکلاتی را پیش پای این صندوق گذاشته است.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری ادامه داد: اگر امروز شاهد انباشت بدهی‌های سازمان هستیم باید دست به اصلاح قوانین تأمین اجتماعی بزنیم و بعضی از موارد قانونی ناکارآمد را حذف کنیم.

صادقی با اشاره به این‌که سازمان تأمین اجتماعی ذخایر ارزی غیرنقدی فراوانی داشت، گفت: در اختیار داشتن ذخیره ارزی غیرنقدی در حالی است که ذخایر ارزی سازمان به دلیل ناکارآمدی قوانین کاهش یافته است.

صادقی افزود: هم اکنون ۶۷درصد بازنشستگان کشور با حقوق خود فقط قادر هستند هزینه‌های ۱۰ روز از زندگی خود را تأمین کنند.

در ادامه این نشست عباسی رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی نیز با ابراز امیدواری از این‌که افزایش حق مسکن کارگران هرچه سریع‌تر تصویب شود، گفت: سال گذشته وعده‌هایی در این خصوص داده شد که متأسفانه عملی نشد.

وی در خصوص واگذاری‌های بیمه‌های بیکاری به ادارات کاریابی اظهار داشت: این واگذاری آسیب بزرگی برای بیکاران است و باید طبق روال گذشته ادامه یابد.

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی در خصوص واگذاری کارت‌های مهارت فنی کارگران به پیشخوان‌های دولت، گفت: این کار اشتباه است و وزارت کار نباید با اتخاذ چنین رویکردی جایگاه انجمن‌های صنفی را تضعیف کند.

 

عباسی در پایان از دولت خواست استقلال سازمان تأمین اجتماعی با پرداخت بدهی‌های این سازمان از سوی دولت به رسمیت شناخت شود.