سپاه در انتخابات دخالت ندارد

  شورای نگهبان دیروز دوشنبه اسامی نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را به وزارت کشور اعلام می‌کند. به گزارش ایسنا، پس از اعلام اسامی نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور نیز ۲۷ بهمن ماه اسامی را به حوزه‌های انتخابیه اعلام کرده و پس از آن تبلیغات از ۲۹ بهمن به مدت یک هفته آغاز […]

 

شورای نگهبان دیروز دوشنبه اسامی نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را به وزارت کشور اعلام می‌کند.

به گزارش ایسنا، پس از اعلام اسامی نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور نیز ۲۷ بهمن ماه اسامی را به حوزه‌های انتخابیه اعلام کرده و پس از آن تبلیغات از ۲۹ بهمن به مدت یک هفته آغاز می‌شود.

لیست انتخاباتی صدای ملت اعلام شد

لیست انتخاباتی صدای ملت به سرلیستی علی مطهری برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به این شرح منتشر شد.

در انتخابات خبرگان با جامعه روحانیت همکاری خواهیم داشت

سیدمحمود میرلوحی، سخنگوی ستاد انتخاباتی ائتلاف اصلاح‌طلبان در ارتباط با لیست ارایه شده جامعه روحانیت و حضور آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی در این لیست گفت: شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اجمالاً با جامعه روحانیت و لیست مورد حمایت آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی همکاری و همراهی خواهد کرد.

معرفی برخی کاندیداهای منتخب اصولگرایان در استان کهگیلویه‌و بویراحمد

علی‌محمد دانشی، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی کهگیلویه‌و بویراحمد گفت: احزاب و رسانه‌ها باید وظیفه نمایندگان مجلس را برای مردم تبیین کنند.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب «ستار هدایت‌خواه» به عنوان گزینه نهایی داوطلبان در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، در سطح کشور نیز مورد موافقت اصولگرایان قرار گرفت.

دانشی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه گچساران و باشت نیز اعضای تشکل‌ها و شخصیت‌های اصولگرا درمورد «علی پولادی‌وندا» کاندیدای موردنظر خود به توافق رسیده‌اند.

تابع تصمیمات شورای ائتلاف اصولگرایان خواهیم بود

حمیدرضا حاجی بابایی سخنگوی جبهه یکتا اعلام کرد: در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی تابع تصمیمات شورای ائتلاف اصولگرایان خواهیم بود و لیست جداگانه‌ای منتشر نخواهیم کرد.

معرفی کاندیدای اصلاح‌طلبان استان ایلام

محمدتقی ساغری رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان ایلام گفت: فرزندان اصلاح‌طلب کشور و استان نیز در راستای ایفای نقشی هر چند کوچک در ارتقا و اعتلای کشور در قالب شورای سیاست‌گذاری استان و افزایش سطح مشارکت عمومی در انتخابات پس از بحث و بررسی و برگزاری جلسات مختلف به اتفاق آرا «جلال میرزایی» را به عنوان نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان استان به مردم شریف استان معرفی می‌کنیم.

جوانان از طریق خانواده‌ها، جامعه را در انتخابات راهنمایی می‌کنند

آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: در مقطع فعلی که فصلی سرنوشت‌ساز برای انتخابات اسفندماه است، مردم و حتی جوامع جهانی از جوانان ایران اسلامی انتظار راهنمایی برای خلق حماسه سیاسی دارد.

وی با ارایه تحلیلی از عوامل تقویت و تضعیف میزان حضور مردم در انتخابات، رد صلاحیت‌های بی‌مورد را موجب کاهش شور انتخابات دانست و گفت: باید قانون به گونه‌ای اصلاح شود تا واگذاری بررسی صلاحیت بیش از ۱۰ هزار نامزد سراسر کشور، به رقبای انتخاباتی آنان در شهرستان‌ها سپرده نشود، تا زمینه‌ رقابت سالم بیش از پیش فراهم شود.

گزارش تخلف ۵ کاندیدای مجلس به مراجع قضایی

‌محمود آشناگر، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری خرم‌آباد گفت: پس از بررسی و رصد مستندات، گزارش تخلف ۵ نفر از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تکمیل و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

مردم به اهمیت انتخابات خبرگان توجه کنند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی کاندیدای انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان، گفت: مردم باید توجه کنند که انتخابات خبرگان بسیار حایز اهمیت است و طبق قانون اساسی در شرایط فعلی برای انتخاب رهبری در صورت نیاز هیچ راهی برای انتخاب رهبری جز از طریق خبرگان وجود ندارد.

مجلس خبرگان جایگاهی بسیار حساس در نظام جمهوری اسلامی دارد

آیت‌ا… قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که خبرگان جایگاه بسیار حساس و مهمی در نظام جمهوری اسلامی دارد، گفت: مردم در ۷ اسفند در آستانه امتحان بزرگ دیگری قرار دارند که این انتخاب‌‌ها برای ملت، کشور و عرصه‌های داخلی و بین‌المللی سرنوشت‌ساز است.

وی با بیان این‌که مردم در آستانه امتحان بزرگ دیگری قرار دارند، گفت: هفتم اسفند موعد برگزاری دو انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی است و امیدواریم این امتحان دیگر مردم در ۷ اسفند برگ زرین دیگری در تاریخ کشور و حماسه دیگری باشد و دوستان را خوشحال و دشمنان را بار دیگر مأیوس کند.

تضمین آینده کشور از دلایل تشکیل مجلس خبرگان رهبری است

آیت‌ا… محمد محمدی ری‌شهری، کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: از منظر امام (ره) یکی از مسؤولیت‌های بسیار سنگین در نظام مقدس جمهوری اسلامی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری است.

انصراف شهاب‌الدین‌صدر از کاندیداتوری مجلس تکذیب شد

شهاب‌الدین صدر با صدور اطلاعیه‌ای اخبار منتشره درباره انصرافش از نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

شورای همگرایی، اصول ائتلاف را رعایت نکرد

علی کیهانیان، دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی گفت: فرمول ما در انتخابات، لیست ائتلاف اصولگرایان منهای پایداری است.

وی تأکید کرد: بر همین اساس لیست ائتلاف اصولگرایان منهای پایداری و به علاوه چهره‌های علمی و صنفی وظیفه گرای لیست جمعیت حامیان انقلاب اسلامی خواهد بود.

تعداد کاندیداهای مجلس دهم در حوزه انتخابیه شیروان افزایش یافت

عباسعلی صفایی فرماندار شهرستان شیروان از افزایش تعداد کاندیداهای مجلس دهم در این حوزه انتخابیه خبر داد.

وی اظهار کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان شیروان تعداد کاندیداهای تأیید صلاحیت شده به ۱۰ نفر رسید.

کاندیداهای نهایی شورای اصولگرایان مازندران معرفی شدند

محمدعلی مینایی‌فر، دبیر حزب جمعیت مؤتلفه اسلامی و عضو شورای اصولگرایان مازندران از معرفی کاندیداهای نهایی این شورا خبر داد.

وی گفت: در شهرستان ساری منصور علی زارعی و سیدباقر پیشنمازی، در قائم‌شهر سیدعلی ادیانی‌ راد و کمال علیپور خنکداری، در بابل علی‌اکبر ناصری‌زاده و ابدین مؤمنی، در آمل سید ضیاءالدین کاظمی دینان، در بابلسر ولی‌ا… نانواکناری، در نور و محمود آباد عبدالوحید فیاضی، در نوشهر سید هاشم فاطمی چتن، در تنکابن و رامسر غلامرضا مشایخی و در نکا احمدعلی مقیمی معرفی شدند.

مشارکت در انتخابات سرمایه‌گذاران را دلگرم می‌کند

 

حسین نجابت عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این‌که هرچه آمار مشارکت افزایش یابد اقتدار ملی و امنیت هم افزایش پیدا می‌کند، تأکید کرد: مشارکت بالا در انتخابات سرمایه‌گذاران را برای سرمایه گذاری در ایران دلگرم می‌کند.