قادرمرزی:خرید هواپیما همسو با نیاز داخل باشد

  عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، گفت: خرید هواپیما می‌تواند فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی را جبران کند به شرطی که با نیاز داخل همسو باشد. به گزارش خانه ملت، حامد قادرمرزی با تأکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، گفت: […]

 

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، گفت: خرید هواپیما می‌تواند فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی را جبران کند به شرطی که با نیاز داخل همسو باشد.

به گزارش خانه ملت، حامد قادرمرزی با تأکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، گفت: نبود امنیت در استفاده از ناوگان حمل و نقل هوایی یکی از عمده دلایل کاهش استقبال مردم در استفاده از این نوع ناوگان است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که ناوگان حمل و نقل هوایی کشور به‌طورحتم نیاز به خرید هواپیمای جدید دارد، تصریح کرد: خرید هواپیماهای غول پیکر از سوی دولت که مورد نیاز داخل نیست جای انتقاد دارد.

صرف خرید هواپیما مشکلی از مردم رفع نمی‌کند

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید براین‌که صرف خرید هواپیما نمی‌تواند مشکل مردم را مرتفع کند، افزود: درحال حاضر بسیاری از هواپیماهای خریداری شده صرف سفرهای خارجی و با ظرفیت مسافر بسیار هستند.

وی با بیان این‌که اختصاص تعدادی از هواپیما‌ها به سفرهای داخلی امری مهم است، تأکید کرد: خرید «ایرباس» در چند تیپ باید صورت بگیرد که به‌طورحتم دولت در خرید آن‌ها به نیاز داخل توجه داشته است.

مردم نیازمند امنیت در پرواز‌ها هستند

قادرمرزی ادامه داد: خرید هواپیماهایی که ظرفیت ۵۰۰ نفره داشته و در مسیرهای بین‌المللی استفاده شود یک نوع نادیده گرفتن حق مسافران داخلی است دولت باید حق و حقوق مردم را در نظر بگیرد؛ زیرا مردم نیازمند آرامش و امنیت بیش‌تر در حمل و نقل هوایی هستند.

وی افزود: هواپیما‌ها نیازمند نوسازی هستند و از دلایل کمبود مسافر به روز نبودن ناوگان حمل و نقل هوایی و عدم اعتماد مردم به آن‌ها است.

گفتنی است؛ چندی پیش خبر خریداری ۱۱۴ فروند هواپیمای نو «ایرباس» منتشر شد، شکی نیست که سری A380 جزو آخرین هواپیماهای تحویلی به ایران خواهند بود، چرا که در شرایط فعلی تنها دو فرودگاه کشور از نظر عرض باند شرایط استفاده از این ابرهواپیما را دارند و آماده‌سازی مسیر سایر فرودگاه‌ها و توسعه آشیانه‌های غول پیکر برای سرویس A380 نیز به چند سال زمان نیاز خواهد داشت.