عربستان: دوران مازاد عرضه نفت پایان یافت

عربستان: دوران مازاد عرضه نفت پایان یافت  وزیر انرژی عربستان در نخستین مصاحبه خود با یک روزنامه آمریکایی گفت: به باور من دوران مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی پایان یافته است. خالد الفالح در گفت‌و‌گو با روزنامه هیوستون کرانیکل اظهار کرد: معتقدم که دوران مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی به پایان رسیده است. […]

عربستان: دوران مازاد عرضه نفت پایان یافت

 وزیر انرژی عربستان در نخستین مصاحبه خود با یک روزنامه آمریکایی گفت: به باور من دوران مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی پایان یافته است.

خالد الفالح در گفت‌و‌گو با روزنامه هیوستون کرانیکل اظهار کرد: معتقدم که دوران مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی به پایان رسیده است.

به گزارش شانا، این در حالی است که مازاد عرضه حدود ۳ میلیون بشکه‌ای نفت در بازارهای جهانی سبب شد بسیاری از تولیدکنندگان نفت خام در جهان با مشکلاتی روبه‌رو شوند و شرکت‌های بزرگ نفتی هزاران نفر از کارکنان خود را اخراج کنند و کسب و کار جهانی با مشکل روبه‌رو شود.

الفالح گفت: ما اکنون از دوران مازاد عرضه نفت عبور کرده‌ایم، نفت خام مازاد از بازار خارج شده است و هم اکنون باید مقداری که هنوز در بازار وجود دارد را به نحو احسن مدیریت کنیم تا شرایط به حال عادی بازگردد.

وزیر جدید انرژی عربستان، فارغ التحصیل دانشگاه ‌ای‌اند‌ام تگزاس و مدیرعامل پیشین شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو، جایگزین علی‌النعیمی، وزیر پیشین نفت عربستان شده است. همچنین در تغییر و تحولات اخیر درباره عربستان عنوان شغلی وزیر نفت عربستان به وزیر انرژی این کشور تغییر پیدا کرده است.

الفالح هم اکنون برای برسی شرایط فعالیت شرکت سعودی آرامکو به شهر بوستون سفر کرده است.

وی گفت: پرسشی که اکنون مطرح می‌شود این است که این مازاد عرضه چگونه مدیریت و جلو افزایش آن گرفته می‌شود، ما باید صبر کنیم و ببینم که تا نیمه‌دوم امسال و نیز سال آینده بازار به چه سمت و سویی خواهد رفت.

وزیر انرژی عربستان به همراه محمد‌بن‌سلمان، معاون ولیعهد عربستان به آمریکا سفر کرده است.

 

در همین حال، محمد‌بن‌سلمان در دیدار با ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا مسایل مربوط به شرایط بازار جهانی نفت و تلاش برای ایجاد ثبات در بازار را بررسی کردند.