پایان مرحله گروهی یورو ۲۰۱۶

کوتاه از یورو۲۰۱۶ پایان مرحله گروهی یورو ۲۰۱۶ یک هشتم نهایی؛ آغاز جدال‌های مرگ و زندگی با پایان رفتن دور گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ هیجان با آغاز رقابت‌های حذفی به اوج می‌رسد. به گزارش «ورزش سه»، با برگزاری دو دیدار پایانی دور گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۱۶، ۱۶ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی […]

کوتاه از یورو۲۰۱۶

پایان مرحله گروهی یورو ۲۰۱۶

یک هشتم نهایی؛ آغاز جدال‌های مرگ و زندگی

با پایان رفتن دور گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ هیجان با آغاز رقابت‌های حذفی به اوج می‌رسد.

به گزارش «ورزش سه»، با برگزاری دو دیدار پایانی دور گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۱۶، ۱۶ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌‌ها مشخص شدند.

تیم‌های فرانسه، ولز، آلمان، کرواسی، ایتالیا و مجارستان به عنوان تیم‌های اول راهی مرحله بعد شدند و سوئیس، انگلیس، لهستان، اسپانیا، بلژیک و ایسلند هم در این ۶ گروه در رتبه دوم قرار گرفتند. اما از بین تیم‌های سوم، آلبانی و ترکیه از دور رقابت‌‌ها کنار رفتند و اسلواکی، ایرلند شمالی، جمهوری ایرلند و پرتغال جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را به دست آوردند.

 نکته جالب توجه اما وضعیت متفاوت بالا و پایین جدول حذفی رقابت‌‌ها است. جایی که آلمان، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه در یک سمت قرار گرفته‌اند و تیم‌هایی همچون ولز، لهستان، کرواسی، پرتغال، سوئیس و مجارستان در سمت دیگر.

از مهم‌ترین بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی می‌توان به دیدار نفس گیر ایتالیا و اسپانیا اشاره کرد. دیداری که یاد آور فینال رقابت‌های یورو ۲۰۱۲ است. جایی که اسپانیا با ۴ گل آتزوری را تحقیر کرد و این بار یاران بوفون به دنبال جبران آن نتیجه خواهند بود. دیدار ایتالیا مقابل اسپانیا چهارمین پیکار این دو تیم در ۳ دوره اخیر رقابت‌های یورو محسوب می‌شود. آن‌‌ها در یورو ۲۰۱۲ دو بار و در یورو ۲۰۰۸ نیز ۱ بار مقابل یکدیگر قرار گرفته بودند.

انگلیس که با دو تساوی و یک پیروزی کار خود را در دور گروهی به اتمام رساند، باید با ایسلند روبه‌رو شود. در واقع ایسلندی‌‌ها با گل لحظات پایانی مقابل اتریش، حریف این تیم در مرحله یک هشتم نهایی شدند. دیداری که می‌تواند اتفاقات جذاب زیادی در آن رقم بخورد.

در بالای جدول مصاف کرواسی و پرتغال و همین طور سوئیس و لهستان نیز می‌تواند حاوی جذابیت‌های زیادی باشد. هر دو تیم عملکرد خوبی در دور گروهی داشتند و کار را بدون شکست به پایان رساندند.

 دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی یورو: ‏

 سوئیس – لهستان/کرواسی – پرتغال

ولز- ایرلند شمالی/مجارستان- بلژیک

 آلمان – اسلواکی/ایتالیا – اسپانیا

فرانسهـ ایرلند/انگلیس – ایسلند

 

 برنده دیدارهایی که مقابل هم آمده، در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم خواهند رفت.