هزینه ۱۰۰هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر چابهار

معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد‌ هزینه ۱۰۰هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر چابهار نورالدین‌علی‌آبادی با بیان این‌که در مجموع ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل در ایران وجود دارد از هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد. ‌به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه خبری […]

معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد‌

هزینه ۱۰۰هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر چابهار

نورالدین‌علی‌آبادی با بیان این‌که در مجموع ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل در ایران وجود دارد از هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی برای طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

‌به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی ۱۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه حمل و نقل چابهار هزینه کرده و ۲۰ هزار میلیارد ریال دیگر برای تجهیزات این بندر هزینه می‌کند.

وی افزود: ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در مجموع برای تکمیل فازهای طرح توسعه چابهار هزینه می‌شود تا کشتی‌های بزرگ شرایط پهلوگیری را در این بندر داشته باشند.

وی ادامه داد: تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل می‌تواند دروازه و کلید توسعه بندر راهبردی و اقیانوسی چابهار شود.

علی‌آبادی بیان کرد: هر منطقه‌ای که زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و دریایی آن براساس استانداردهای روز باشد به پیشرفت‌های لازم دست پیدا می‌کند.

عضو هیأت عامل و معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۶۰ موج‌شکن در کشور در حال ساخت است که ۶ موج‌شکن آن در سیستان و بلوچستان است.

علی آبادی با بیان این‌که در مجموع پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر ساحل در ایران وجود دارد، افزود: تاکنون نتوانستیم به خوبی از نعمت خدادادی دریا استفاده لازم را ببریم.

بنابراین گزارش شهرستان چابهار با ۱۳هزار و ۱۶۱ کیلومترمربع وسعت از شمال به شهرستان‌های نیک‌شهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

 

بندر‌ چابهار در منطقه مکرانِ بلوچستان از دو شهر به نام‌های چابهار و نگور، ۳ بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۵۴۹ آبادی دارای سکنه تشکیل شده است؛ چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.